Peugeot 207 RC

Peugeot 207 RC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
peugeot207rcty2.jpg


Posle Opel Corse OPC sa 192 KS i najave o Fiatovom Puntu Abarth ( sa preko 200 konja) evo i prve slike gotovog Peugeota 207RC. Ali iako je na ovoj slici prikazan definitivni izgled ovog Peugeota fotka nije zvanicno stigla iz samog Peugeota vec su je se dokopali odredjeni holandski auto portali. Tako da sve sto sledi je samo nezvanicno ali prilicno uverljivo. Prvo jos oko imena. Naime Holandjani pisu da ce ime RC ( kao prethodnik 206 RC ) biti upotrebljeno samo u nekim evropskim drzavama a u drugim ce poneti ime GTI kao nekada model 205 GTI. Motor je, kao u Miniju Cooper S, 1,6 litarski turbo ali sa "samo" 175KS i 240Nm ( sa overboostom privremeno skace na 260Nm ). Rec samo jer pomenuti konkurenti sa pocetka teksta raspolazu ili ce raspolagati sa vise snage pod haubom a tu je naravno i Renault Sport Clio197 sa, kako mu ime kaze, 197KS. Ipak ubrzanje do 100 km/h je 7,1 sekundi a najveca brzina koju moze da postigne-220 km/h. Tockovi su 17-incni, premijera na salonu u Zenevi, u martu, a prodaja u EU od aprila dalje. Cena se jos ne zna.
 
bombona je ali ipak OPC je moj favorit,hebiga kada su se pojavili u slicno vrijeme pa je konkurencija jaka...
 
Putovanja.ba
Administrator
I meni je OPC ljepsi cak i Fiestu ST bih prije :) ovo je ipak Gay auto 2007 godine haha
 
hahaha to ti nesto na moj racun za ST,ma ST rulezzzzz...pogotovo onaj focus ST narandasti sto se vidi po gradu
 
Putovanja.ba
Administrator
Fiesta_Boy je napisao(la):
hahaha to ti nesto na moj racun za ST,ma ST rulezzzzz...pogotovo onaj focus ST narandasti sto se vidi po gradu

Nemoj mi njega spominjat, podivljam kad ga vidim pre pre pre dobar je. A ni vozacica i ponosna vlasnica nije losa :D
 
kada sam bio u Fordovom servisu,sjedim ti ja u cekaonici,oni nesto deveraju oko serva...i trazi jedan majstor kljuc od tog ST-a da ga preparkira,a ja ko zadnji seljo,reko mogu li i ja da ga "vidim malo",ja kada sam sjeo izgubio se,to je perfekcija a da vidis kako tek ide,ma drama...
 
Putovanja.ba
Administrator
Ma mogu mislit, a ona narandzasta boja je prelijepa, nemogu da vjerujem kako mu dobro stoji.
 
Član
55.000 KM mu takodjer dobro stoji! :)
Doduse nemam zamjerki na ST modele.
Steta sto ce ih se prodati u malom broju ovdje kod nas.
 
Član
Jedino Fiat, nije odgovorio na ovu zestoku konkurenciju.
Puno sportskih malisana, Polo GTI, i GTI cup, Fiesta ST, Ibiza Cupra, Clio Sport, uskoro i Corsa OPC, pa eto tu je i ovaj Peugeot.
Ne znam ima li jos koji malisan a da sam ga izostavio...
 
Putovanja.ba
Administrator
Pa trebalo bi uskoro da budu dva Fiata i to Grande i 500 oba Abarth naravno, jos su koncepti al brzo bi punto trebao da se pojavi u prodaji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top