Peugeot 205-kako postaviti sportski filter

Peugeot 205-kako postaviti sportski filter

Član
Želio bih staviti sportski filter (gljivu) na auto.Radi se o pežou 205 ,80 ks,1360cc ili 1.4 ,1986 g. ,59 kw.Ako neko zna koliko bi me to koštalo i šta mi sve treba zamolio bih da to napiše.Provjerio sam cijene gljiva i ne čine se tako skupe,pa bi se to možda i moglo uraditi i prije ljeta.Zanima me još,da li bih dobo na zvuku i snazi ako bih zamjenio već postojeći filter sa nekim ''aftermarket'' ili da budem precizan K&N filterom.Unaprijed hvala.
Slika motornog prostora:

120811124951.jpg
 
jednostavno,skini daj pokopac filtera originalnog,nabij gljivu ovdje gdje su ti selne ove ako je crvsto i ako nece spadat,,,potrudi se da cijev sa hladnim zrakom bude sto bliza a filter sto dalje od motora.I nemoj izginuti jer ces stiskati i gdje treba i gdje ne da bi cuo zvuk :lol:

ja tek sad vidi pa ti nemas ni akumulator... :p prvo to stavi da bi upalio :p :p :p hheheheh
 
Član
Prelistaj, neki dan je momak uradio na 205ici... uključi malo mozak i maštu i riješit ćeš... nije nikakva nauka, nego je glupost.
 
Član
renault_fan je napisao(la):
jednostavno,skini daj pokopac filtera originalnog,nabij gljivu ovdje gdje su ti selne ove ako je crvsto i ako nece spadat,,,potrudi se da cijev sa hladnim zrakom bude sto bliza a filter sto dalje od motora.I nemoj izginuti jer ces stiskati i gdje treba i gdje ne da bi cuo zvuk :lol:

ja tek sad vidi pa ti nemas ni akumulator... :p prvo to stavi da bi upalio :p :p :p hheheheh

Hvala na savjetu i otprilike sam skontao šta treba,još mi samo gljiva fali (nisam znao da nema puno posla :O) ,a akumulator bio na punjenju,haha i hvala još jednom.

zlajaaa je napisao(la):
Prelistaj, neki dan je momak uradio na 205ici... uključi malo mozak i maštu i riješit ćeš... nije nikakva nauka, nego je glupost.

Pokušat ću samo da gljivu kupim,ahha.
 
Član
Kao sto vidim kad skines tu kutiju originalnog filtera samo nadji kanalizacionu crijev promjera 50mm ja mislim i da na njoj bude ona dihtung gumica,nabij gore na tu cijev gumenu sto ti ide iz karburatora a na drugi kraj te kanalizacione crijevi stegni gljivu sa selnama....Treba ti ta kanalizaciona crijev da bi malo pomakeo gljivu prema hladnjaku jer ako je tako stavis direkt na tu gumenu crijev sto ti ide iz karburatora nece ti moci gljiva da stane jer ce joj smetati blok motora koji se nalazi iznad....
Eh u tebe je jos lakse postavljanje nego kod mene sto je bilo,ja se ziv napatio,i ne ocekivaj prejeben zvuk,osjetices samo malo zvuk usisa ali opet dovoljno,osjetices malo bolji odaziv na gas i auto postaje malo zivlje,ako trebas jos savjeta ili pomoci obrati se
 
Član
Samo "renault_fan" drug vidis ona zeljezna cijev sto ide gore sa vrha motora i spaja se u to crijevo koje ide na hladnjak?Shvatam ja on ce ono crijevo sto je zakaceno na hladnjak da skine(moze njega da iskoristi da premosti gljivu gdje hoce koliko mu to crijevo duzinom dozvoljava kao sto sam i ja) ali ta zeljezna cijev ili crijevo ili sta je vec nesmije da ne ostane skopcana negdje ili??U mene je motor slican ali nisam imo nista drugo skopcano od crijeva u putanju filtera

Edit: Moj bad izgleda da nisam dobro ni vidio,izgleda da to cijevo sto ide od vrha motora prolazi ispod crijeva koje mu je skopcano u hladnjak,sorry nisam dobro gledao :D
 
Član
renault_fan je napisao(la):
dodjes kod mene i ja ti to napravim :D usput odvedem gdje ces uzeti GLJIVU :D

Hahah,dogovorit ćemo se samo kad bude vrijeme ,kao što sam već rekao dosta je prepreka,i hvala ti na savjetu i ponudi.

Matej19 je napisao(la):
Kao sto vidim kad skines tu kutiju originalnog filtera samo nadji kanalizacionu crijev promjera 50mm ja mislim i da na njoj bude ona dihtung gumica,nabij gore na tu cijev gumenu sto ti ide iz karburatora a na drugi kraj te kanalizacione crijevi stegni gljivu sa selnama....Treba ti ta kanalizaciona crijev da bi malo pomakeo gljivu prema hladnjaku jer ako je tako stavis direkt na tu gumenu crijev sto ti ide iz karburatora nece ti moci gljiva da stane jer ce joj smetati blok motora koji se nalazi iznad....
Eh u tebe je jos lakse postavljanje nego kod mene sto je bilo,ja se ziv napatio,i ne ocekivaj prejeben zvuk,osjetices samo malo zvuk usisa ali opet dovoljno,osjetices malo bolji odaziv na gas i auto postaje malo zivlje,ako trebas jos savjeta ili pomoci obrati se

Nešto će se uraditi,samo ja moram prvo gljivu kupiti da bi oca nagovorio,ahahha,bit će valjda nešto samo polako.
 
Top