Pasta za Ruke = Pasta za Pranje Auspuha (Zadnjeg Lonca)

Pasta za Ruke = Pasta za Pranje Auspuha (Zadnjeg Lonca)

Član
Pozdrav,

nadam se da sam pogodio podforum.

Na svom Autu imam Sebring-Inox zadnji lonac, sa 2 izlaza. Dosta se čađi nakupilo unutra a i sa vana, pa sam to pokušao očistiti.

Pokušao sam Dax-om, Pjenom za čišćenje roštilja, Arfom.. Bez ikakivh rezultata.

Ali onda sam uzeo Pastu za pranje Ruku "PANOL PASTA - Panonia Pančevo" :

pi_1339713736_ab5e_f.jpg


Malo paste na krpu, i trljanje.

Bez imalo muke skine SVU čađ!


Pozz
 
Član
kakva je granulacija, dere li povrsinu lonca? meni je nastavak potamnio, malo smirglo i poliro al nisam zadovoljan kako je ispalo
malo mi je i branik smetao al opet, trebalo bi biti bolje
 
Član
pa jeste gruba. grublja od svake polir paste.

ALI: nisu granule "tvrde" ako znas sta hocu da kazem. Nece isparati metal.

Sa ovim sam uspio skinuti svu čađ vrlo lako. Ali kako ispolirati Inox da se spigla? ima li tu neka pasta ili šmirgl papir?

Kod mene imaju neke sitne bobice kao od Varenja, i tanke neke linije kao tekstura. Kako to da rješim?
 
Član
Ja takve stvari inace prvo operem nekim odmascivacem (degraeser) pa onda ispoliram sa nekim metal polish-om. A ako se smirgla onda to vecinom idu smirgle 600, 800, 1000, 1500, 2000, 2500 i na kraju 3000. Nakon 3000 toliko bude dobro da se skoro i ne treba polirati ali ipak kad se jos i ispolira bude kao ogledalo...
 
Član
Ja sam cistio auspuh na motoru na isti fol,usijao se da valja. Bolji efekat daje kad se radi na mokro, malo vode u pastu i opleti.
 
Član
Da, zaboravio sam napomenuti: mokra krpa, i na nju pasta! Jer sama pasta je dosta suha
 
Top