passat tdi bijeli dim

passat tdi bijeli dim

Član
Pozdrav! imam passata tdi PD, 130ps, 2001. Iznenada mi je poceo kad se tek upali da izbacuje bijeli dim koji malo i smrdi, kad stisnem gas prestane da dimi, takođe kad se motor zagrije prestane da dimi. inace auto i dalje ide extra i pali iz prve. nedavno sam mu mjenjao mjerac protoka vazduha. moze li biti ista do njega?
 
jbg, ako je bas bijeli dim onda negdje voda prolazi, mozda neki dihting malo popustio, a ako je plavkasti onda ulje negdje guta....

u svakom slucaju bijeli dim ukazuje na sagorjevanje vode, sto nije dobro pa je najbolje kakvom serviseru se obrati....

a da li guta vodu mozes skontati i ako ti cesto zafali vode u autu, ptrovjeravaj
 
Član
ma nije turbo sigurno pri vecim obratajima nema dima uopste, samo dimi kad je ladan i kad nije zagrijan cim mu slozim gas prestane dimiti, provjericu stanje sa vodom, mada sam je juce gledao i ne fali je
 
Član
jupsi je napisao(la):
ma nije turbo sigurno pri vecim obratajima nema dima uopste, samo dimi kad je ladan i kad nije zagrijan cim mu slozim gas prestane dimiti, provjericu stanje sa vodom, mada sam je juce gledao i ne fali je

vidi kakva je voda/antifriz ,jel masno ili prljavo :icon_question:
 
Član
gledao sam antifriz nije masan nimalo, samo mi nije jasno što ne dimi kad je motor zagrijan , može li biti da je do filtera od nafte nisam ga mjenjao sad ce godina. jer ko da malo i trza kad je hladan!
 
Član
imao sam isti slucaj sa bivsim autom tdi motorom i nikad nista nije otislo sve bilo ok bilo bijelog dima kad se upali auto i dok nepostigne neku temperaturu i bio je neki zestok miris ali sve ok,ali pazi mozda je to sad kondezacija vidi dali ti gubi vodu....
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
imao sam isti slucaj sa bivsim autom tdi motorom i nikad nista nije otislo sve bilo ok bilo bijelog dima kad se upali auto i dok nepostigne neku temperaturu i bio je neki zestok miris ali sve ok,ali pazi mozda je to sad kondezacija vidi dali ti gubi vodu....

;););)
 
Član
Buraz, ne cimaj se nista, sve ti je OK. Imaj obzira da je vreme malo zahladnelo i da je taj DIM ustvari PARA od izduvnih gasova jer su katalizator i motor jos hladni. To sto smrdi su ti neizgorele cestice iz izduvnih gasova koje katalizator nije uspeo da precisti odnosno IZGORI zato sto je jos hladan a i dizne mu ubacuju malo vise goriva da bi se stabilizovao rad na leru dok je hladan.
;)
 
Član
Hvala na savjetima, prešao sam nekih 1000 kilometara, a vode ne hvali. ne hvali ni ulja, a auto i dalje ide ko ludo!(sto je i nabitnije). vidjecemo još!
 
Top