♦ Passat B2 Diesel ♦

♦ Passat B2 Diesel ♦

Član
Da i ja svoju masinu predstavim, radi se o Passatu iz '86 godine.
Malo cu vam rec o ovoj seriji, za one koji nisu previse upuceni.

Dakle, druga generacija VW Passata je izasla '81. godine. Ova platforma, odnosno platforma koja je nazvana " B2 " je bila nesto veca od prve generacije " B1 ". Osim Passata "Hatchback" odnosno u narodu zvani coupe i verzije karavana, izasla je i verzija koja je imala gepek malo razvucen, ta verzija se zvala SANTANA, naravno vecini dobro poznata. Ta ista Santana je za americko trziste radjena pod imenom VW Quantum.

Passati B2 su izlazili sa 3, 4 i 5 vrata. U Americi nikad nisu prodali sa 5 vrata, a stala je proizvodnja i modela sa 3 vrata za manje od dvije godine.

Prvi SYNCRO je izbacen '84. godine, sa nesto jacim 2-litrenim motorom sa 5 klipova :p

Godine '85. Passat je dobio blagi FaceLift koji se sastojao od novih, dubokih karambolki, novom Grill maskom i novih Stopki (to je moj Passat)

31.03. 1988. godine, proizvodnja Passata B2 je stala, iako se Syncro model nastavio proizvoditi do Juna iste godine. U njemackoj ih je napravljeno tacno 3,345,248, a svjetska proizvodnja je bila 4.5 miliona.


Sto se mog modela tice, sta da vam puno pricam, radio sam vanjski izgled (felge mi fale), unutarnji je netaknut, ali bit ce, samo treba vremena. ostavit cu vam slike od pocetka radova, iako ih ima dosta. Sve pohvale i kritike su dobrodosle.

Enes M.


Dzajko388.jpg Dzajko389.jpg Dzajko390.jpg Dzajko391.jpg Dzajko392.jpg Dzajko393.jpg Dzajko394.jpg Dzajko395.jpg Dzajko396.jpg Dzajko397.jpg
 
Član
Jos slika :D valjda ne spammam, neda mi da ubacim sve od jednom :D

Dzajko398.jpgDzajko399.jpgDzajko400.jpgDzajko401.jpgDzajko402.jpgDzajko403.jpgDzajko404.jpgDzajko405.jpgDzajko406.jpgDzajko407.jpg

Ubacit cu i ostatak kad dodje vrijeme za to :D
 
Poslednja izmena:
Član
puno ljepse mi je izgledao sa zutim zmigavcima i bez naljepnica,plus ja bi mu ofarbao i ove branike u boju auta spustit i kakve 15 felgice naci i tamam,nista folije nista tamniti..:)
 
Top