Parkiraj gdje stigneš: Ukinut zakon o zabrani parkiranja!?

Parkiraj gdje stigneš: Ukinut zakon o zabrani parkiranja!?

Član
Od 15. lipnja ove godine policajci u Bosni i Hercegovini nemaju zakonskog osnova da kažnjavaju za nepropisno parkiranje! Ako niste već znali, od tog dana na snazi je izmijenjeni državni Zakon o sigurnosti prometa u kojima više nema odredbi po kojima policajac može kazniti vozača zbog nepropisnog parkiranja, piše San.

Upućeni kažu da su neshvatljivom greškom nadležnih iz Ministarstva prometa i komunikacija BiH izbrisane te odredbe. Izmjene Zakona su prihvaćene u Parlamentu BiH i zanimljivo je da niko od zastupnika nije uočio da je po tom izmijenjenom zakonu sada dozvoljeno i - nepropisno parkiranje.


Istini za volju, u jednom članu Zakona se kaže da vozači mogu vozila parkirati samo tamo gdje je to dozvoljeno.

U najkraćem, policiji su sada svezane ruke, a vozači mogu biti mirni da ih policija neće kazniti i da „pauk" neće odvući automobil. Po ranijem Zakonu koji je bio na snazi od 2006. bilo je precizno određeno da kazna za nepropisno parkiranje iznosi 40 mraka.

Komunalna poduzeća u velikim gradovima imaju „pauke" koji su uklanjali vozila s ulica i odvozila ih u posebnu garažu, pa su vozači kasnije plaćali troškove u najmanjem iznosu od 120 maraka.

Sada su u garažama „pauci".Za izmijenjeni Zakon o sigurnosti prometa građani uglavnom ne znaju i samo se može zamisliti kakav će prometni kaos nastati u Sarajevu, Banjaluci, Mostaru, Bijeljini, Doboju i drugim, posebno većim gradovima, kada vozači saznaju da neće biti kažnjeni za nepropisno parkiranje.

Najavljeno je da će se kaznene odredbe ugraditi u entitetske zakone i najavljuje se da će biti doneseni do kraja godine. S obzirom da će u listopadu biti izbori, realno je da ti zakoni budu doneseni tek u proljeće iduće godine.

:lol::lol::lol::lol:
 
jao fore :icon_eek::icon_eek::icon_eek:
svaka cast na info, jos samo kad bi ko imao link sa ovom izmejnom i dopunom da istampam i u auto....

BiH je cudo, heheheheheeh, u parlamentu su samo skontali da njima ne ide iz djepa, ostalo nije bitno.....
 
Član
samo glupan moze gledati to kao prednost....prijatelj mi je u kolicima a vi znate gdje se auta parkiraju....alergican sam na to, kad vidim majmuna kako parkirava auto iako vidi da ja njega vucem
 

MTR

Član
i sta sad , treba bit konj i jahat posvuda :icon_mad: , ako nije proslo kroz sluzbene novine nakon izglasavanja zakon ne vazi , opet ce te platit
 
Član
e j*em ti zakon svakakav morace se gradom po trotoarima ici zbog svakojake stoke:icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Član
citao sam ovo, ali ovo je sviranje kurcu, eno momak kaze dobio kaznu prije 2 dana, ali po drugom clanu: Nepostivanje saobracajnih znakova... opet 40km, tako da nista od tog
 
G

GoPlay

Astra je napisao(la):
citao sam ovo, ali ovo je sviranje kurcu, eno momak kaze dobio kaznu prije 2 dana, ali po drugom clanu: Nepostivanje saobracajnih znakova... opet 40km, tako da nista od tog

hahahaha....
smjestit ce oni kaznu kako tako :)
 
Član
Upravo tako. Ovo se odnosi na mjesta koja nisu oznacena tablom zabranjeno parkiranje ;) Ukratko, mozes ostaviti auto na p'o trotoara ako ti je ceif, samo da nema tabla kojom je izricito zabranjeno to :)
 
Član
Astra je napisao(la):
citao sam ovo, ali ovo je sviranje kurcu, eno momak kaze dobio kaznu prije 2 dana, ali po drugom clanu: Nepostivanje saobracajnih znakova... opet 40km, tako da nista od tog

Taj momak bukvalno shvatio da mozes parkirati gdje hoces! :lol:
 
Član
znakovi gdje imaju tu je normalno kazna a moze biti i pauk ali gdje nema izricito znak zabranjeno parkiranje mozes ga slobodno ostavit
 
Top