Pagani Zonda R> novi detalji

Pagani Zonda R> novi detalji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Inženjeri iz Paganija su posle 24 meseca razvoja realizovali još ambiciozniji projekat supersportskog automobila, nazvanog prosto Pagani Zonda R i namenjenog samo za vožnju po trkačkim stazama.
pagani_zonda_r_official_photos_002-0205-950x650.jpg

Novu Zondu R pokreće AMG-ov 6,0 litarski motor sa 551kW/750KS pri 7500 o/min. i 710 Nm obrtnog momenta pri 5700 o/min. Sa postojećom Zondom F deli samo 10 odsto delova, a sve ostalo je potpuno novo, počev od dužeg međuosovinskog rastojanja (dužina je takođe veća i to za skoro 40 mm), šireg traga točkova, poboljšane aerodinamike pa sve do nešto nižeg težišta automobila.
pagani_zonda_r_official_photos_001-0205-950x650.jpg

Dužina inače iznosi 4886 mm, širina 2014 mm, visina 1141 mm, međuosovinsko rastojanje je 2785 mm, a aluminijumski APP točkovi su od 19 inča napred i 20 inča pozadi (sa gumama 255/35/19 i 335/30/20).
pagani_zonda_r_official_photos_003-0205-950x650.jpg

Pomenuti motor, u kombinaciji sa novim 6-stepenim manuelnim sekvencijalnim menjačem, pobrinuće se da zadovolji i najzahtevnije vozače. Tako recimo ubrzanje ovog 1070 kg teškog automobila od 0 do 100 km/h iznosi samo 2,7 sekunde, maksimalna brzina je preko 350 km/h, dok se za zaustavljanje brinu karbon-keramičke Brembo kočnice.
pagani_zonda_r_official_photos_011-0205-950x650.jpg

U svakom slučaju, Zonda R neće biti nimalo jeftina, jer će koštati 1,46 miliona evra (plus porez), a biće napravljena u veoma ograničenoj seriji.
 
Član
staro je ovo,bilo je vec
postavljo sam i ja neke slike sa luxuscarshow u becu kad je bila predstavljena...
 
Aay!:icon_eek:

Svi znaju koliko volim ovaj autek:icon_biggrin: Uf! A ova R verzija je da jednostavno da stanes i places. Samo interijer mi nije bas tipicni rejserski,ali ipak to horacio rucno pravi sve;)
 
erol_brcak je napisao(la):
Aay!:icon_eek:

Svi znaju koliko volim ovaj autek:icon_biggrin: Uf! A ova R verzija je da jednostavno da stanes i places. Samo interijer mi nije bas tipicni rejserski,ali ipak to horacio rucno pravi sve;)



hehe , samo te bode u oci ovo AMG-ov motor :p
 
Vernes_AMG je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Aay!:icon_eek:

Svi znaju koliko volim ovaj autek:icon_biggrin: Uf! A ova R verzija je da jednostavno da stanes i places. Samo interijer mi nije bas tipicni rejserski,ali ipak to horacio rucno pravi sve;)



hehe , samo te bode u oci ovo AMG-ov motor :p

Zna me cojek:icon_biggrin::D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top