Pad cijene

Pad cijene

Član
ma racunica je jednostavna, novo auto kupuju oni koji imaju bas dosta para, ili oni koji auto hoce da voze dugo vremena i nece ga mijenjati, pa ih i ne interesuje koliko gube na cijeni, hoce da znaju sta voze. sve ostale varijante su totalno neisplative ;)
 
a zato postoji tip naroda kao ja: dok god ide vozaj sto god popravi i uzivaj jer ako ga prodam manje cu dobiti nego sto ce mi jos posluziti ;)
 
Član
nova merc a klasa testno vozilo cijena vozila 56800 prešao 3000 prodaje se za 49.... za mjsec dva izgubila već..

kod pavica citroen ds5 vožen isto tako malo zaborvio sam sad cijene al razlika je bila
10 000km za 2-3 mjeseca vožnje i par hiljada pređeni...
.....itd.......da sad ne nabrajam

Neko ko je vozio napucanog audija a6 kupovinom novog nevjerujem da će nešto puno osjetiti a to hoćel osjetiti će ga koštati 100 000 prvo što je izgubio 50 000 u 5-6g i novih 50 000 doplate..

Što je puno puno je :D
 
Član
Rođak mi vec par zadnjih auta uzima tako. Znaci salonsko auto u fulu sa predjenih max do 15 hiljada. Cijena mu bude ispod dosta a dobija skoro pa novo
 
Član
Ovo kao Merc ,Audi , VW je samo mit , jer realno da će više para vrijediti kad su u startu skuplje plaćeni.
Najmanji gubitak vrijednosti imaju najmanji auti nevezano za marku a najveći gubitak ,vozila visoke klase.

Najdrastičniji su primjeri njemački premium trojac ,npr. jedan 530d , A6 3.0 TDI ili 350CDI kao novi sa solidnom oremom kako dolikuje toj klasi , koštaju oko 120.000-140.000KM a nakon 5-6 godina ne mogu uzeti 30.000KM tako da to meni i nije neko držanje cijene , ako izgubiš jedan stan u centru grada za 5 godina.

Dok npr. jedna Fabia ili Logan za taj period izgube samo deseti dio te sume , max. 10.000KM

Isto tako vezanu za gubitak unutar klase a vezano za marku , evo npr. jedan Passat je u prosjeku 10.000KM skuplji od jednako motoriziranog Citroena C5 , nakon 5-6 godina logično da će Passat biti skuplji , ali kad se pogleda pad u odnosu na novoprodajnu cijenu , Passat ništa bolje nije sačuvao cijenu.

Tako da za novo važi , što manje i što manje opreme ,gubitak će biti manji.
 
Član
djordjep je napisao(la):
Najdrastičniji su primjeri njemački premium trojac ,npr. jedan 530d , A6 3.0 TDI ili 350CDI

gdje neće opasti, kada svake godine izlazi novi model, redizajn i neke pičke materine, ne možeš ni upratiti koji je koji više... čim izađe noviji mode A6-ice odma ona ispod izgubi na cijeni i to drastično...
 
Član
Ma ne isplati se uzimati novo auto ako prelazis 10tkm godisnje ako vise prelazis onda ok i vozis dalje zelis sigurno auto mada je i to diskutabilno.
Ovako uzmes nesto polono pa vozis i opet brzo prodas jedino ako mislis ga voziti duze vrijeme.
ako vec oces novu onda ovo sa 10-30tkm je odlican izbbor.
Problem je sa ponudom ovih auta sto su dosla na minimum cjene e tu bas imas bobar izbor i treba dobro izabrati uzeti golfa kojem cjena dalje ne opada ili nesto novije iste cjene dosta mladje dosta sigurnije ali i sa dosta elektronike:icon_smile:
 
Član
Nekad je važilo to pravilo da kupiš mercedes 123 ili 124 ili pak golfa dvojku, vozaš ga dvije-tri godine i prodaš za iste pare, a možda i skuplje....danas ne...tržište je zasićeno, kupovna moć je opala...cijene padaju svim autima, gubitak je proporcionalan cijeni novog auta...veća cijena, veći i gubitak i obratno...
 
Top