P. Laguna 2 xenon vs obicni far?

P. Laguna 2 xenon vs obicni far?

Pitanje..
za Lagunu II
koja je razlika u sjenilu fara sa xenonom i bez posto oba idu bez leca, ok skontao sam za sijalice xenon da nisu obicne nego H7R, ali nigdje nisam nasao u cemu je razlika u samom faru, po slikama nisam uspjeo uociti...
Ako je nekoimao dodira sa tim bio bi zahvalan da podjeli tu informaciju sa nama...

Hvala
 
Super Moderator
Nije h7r, to je aftermarket sijalica
Tu je vjerovatno d2r sijalica. Ima sigurno razlike koja se ne vidi bas odma na oko a i sijalica je prilagodjena za takvu vrstu fara. Jesi razbio jedan far pa ne mozes naci ili?
 
mislio sam ubaciti xenone, pa razisljam... xenone sa lecama da uzmem skupo, a bezveze da kupujem orginalni xenon far ako nema razlike posto i u org xenonu od lagune ne idu lece.....
takodje ne zelim staviti xenone a da smetam drugima....
 
Član
Ubacis unutra projektore i to je to
Xenon far je sigurno drugaciji jer znam da pise xenon unutra na plastikama
 
Član
Ma drugacije je 100%
Nove mece imaju bez sociva, xenon / led sta vec, ali ne smeta, imaju dobar cutoff svjetla... a to sam na golfu 4 vidio, on mi nekako najviaw rasipa kad se xenon stavi, i dok je halogena unutra na zidu ima super cutoff, kad se stavi xenon izgubi se skroz i sija ko reflektor
 
Član
Ubaci xenone obicne i na prekidaču spusti svjetla skroz, ja sam tako radio na bmw e46 , astri g a sad na skodi a5 i nikom ne smeta. A kad dignem svjetla izgleda kao duga i svi mi blicaju :)
 
Član
Smeta na svakom autu, bez obzira koliko spustao, ako nema projektora ili ako far nije predvidjen za xenon bez projektora
 
Smeta na svakom autu, bez obzira koliko spustao, ako nema projektora ili ako far nije predvidjen za xenon bez projektora
to znam i nebi bez leca stavio... samo me interesuje kako su uradili sjenilo, odnosno u cemu je razlika jer su org xenoni bez leca i sa H7R sijalicama (one na sebi imaju neki fazon sto sjece snop ili sta mu vec radi... cak sta vise i sam far ima neku cizu po sredini fara mozda i on prelama svjetlost.....
 
Top