oznacavanje mjesta zaustavljanja - policija

oznacavanje mjesta zaustavljanja - policija

Da li postoji negdje pravilnik o zaustavljanju i radarskim kontrolama? Sve cesce vidjam ovu situaciju (skiciram) :

210louv.png

(sl. br 1 - nepravilno)
Da policija postavi cunjeve tik ispred svojeg auta, tek toliko da su ih postavili, a zabravo su se sakrili iza nekog zbuna, umjesto da bude propisno oznaceno, tako da auto moze zapravo uci u te cunjeve:

hu4ygl.png

(sl br 2 - pravilno)

Imaju li pravo uopste zaustavljat na nacin oznacen na slici br 1?
 
Zasto nebi imala pravo, sto vise ovo je bas dobro.;)
Ako sam ja dobro skuzio, stavi auto u hlad npr cunjeve stavi gdje ces uci i to je to ?

edit:
sad tek vidim gdje su cunjevi, jbg al opet lijepo zaustave..Mislim da to puno neigra ulogu.
 
Kako ces uci u cunjeve na prvoj slici kad ih je stavio ispred svojeg auta, tj. sakrio ih. Ne kazem za njihovo auto, nego za cunjeve. Njih treba staviti da odvajaju glavnu cestu i mjesto zaustavljanja, a ne sakriti i njih u neki zbun (kao sto je ilustrovano na prvoj slici).
 
Druze, zar si zaboravio gdje mi zivimo:icon_confused:

I ja sam postavio to pitanje u jednoj temi, i rekose da mora biti pravilno oznaceno mjesto na kom te zaustavlja, oni moraju nositi prsluke one zelene i bijelu kapu....itd

I aj ti prodji, sledeci put kad te zaustavi ima da te je*e nasuvo... Bolje je stati, ko ih ....
 

LSD

Član
zans sta meni rece "nacelnik" jedne policiske uprave..bas mu postavio ovo pitanje.

citiram:"Za tebe je palica Bog".

kad je rekao palica mislio je na onu kojom zaustavljaju a ne onom kojom biju ;)
 
svaka cast na temi,valjda ce neko od ovih saobracajaca znat odgovor...vrijeme je da se podju ljudi tuzit za svoje propuste,90 % ih radi preko neke stele i misle da mogu kako hoce i ja danas sutra abd. kad budem radio,nek me tuzi ko god misli da sam pogrijesio,pa cemo dokazivat...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
Ima li ko da može tražiti informaciju u mup-u da znamo tačno?
Mogu ja da pitam jarana sto je policajac, samo ako mi padne na pamet :lol::lol::lol::lol::lol:

skini kapu da ti padne sta na pamet :lol:

hajde pitaj ako se sjetis;)
Ja ne nosim kapu, ja nosim sljem :D:D:D:D:D
Pitacu, odnosno vec sam mu poslao poruku, kad mi odgovori bicete obavjesteni momentalno ;)



Evo ovako kaze: "Nemaju cunjevi nikakve veze niti ih ima gdje u zakonu, oni sluze samo da vozaci znaju gdje ce da stanu, a ako ne stanes mogu da pisu stoju, naravno ako hoce."
 
Član
Kod nas su poceli zaustavljati i po tudjim dvoristima,valjda i njima opao koeficijent plata pa gledaju koju paru da uzmu na bilo koji nacin... :icon_evil:
 
Top