Ovo je Mercedes SLS AMG

Ovo je Mercedes SLS AMG

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mercedes%20sls-amg-f34-gullwing.jpg

Ovo su prve oficijelne fotografije novog Mercedesovog sportskog modela SLS AMG, čija prodaja inače startuje u prvoj polovini 2010. i koji je mesecima najavljivan kroz mnogobrojne zvanične video klipove, skice i slike unutrašnjosti.
mercedes%20sls-amg-act-f34-4.jpg

Kao što mu i samo ime kaže, za motor SLS-a je zadužen fabrički tjuner AMG, koji je za ovaj model (težine oko 1620 kg, raspored 48/52% napred/nazad) pripremio modifikovani 6,3 litarski V8 agregat sa 571KS pri 6800 o/min. i 650 Nm obrtnog momenta pri 4750 o/min. Motor je uparen sa novim sedmostepenim menjačem sa duplim kvačilom, a pogon je naravno na zadnje točkove.
mercedes%20sls-amg-act-r34-2.jpg

Za ubrzanje do stotke će mu trebati samo 3,8 sekunde, dok se za najveću brzinu navodi da će biti veća od 315 km/h (fabrički podatak o potrošnji goriva kaže da SLS AMG na 100 km troši oko 13 litara).

Mercedes je još ranije saopoštio da je SLS AMG (za čiji izgled je inspiracija pronađena u modelima 300 SL i 300 SLR iz pedesetih godina prošlog veka) dugačak 465 cm, širok 195 cm, visok 125 cm, da mu međuosovinsko rastojanje iznosi 270 cm, a da su točkovi od 19 inča.
mercedes%20sls-amg-act-f34%2060.jpg

Oko godinu dana posle promocije SLS kupea, koja je zakazana za predstojeći Salon automobila u Frankfurtu, Mercedes inače planira i njegovu kabrio verziju.
mercedes%20sls-amg-4-9.jpg

Mercedes je takođe već najavio i model SLS eDrive sa elektropogonom, koji će raspolagati sa 392kW/532KS i 880 Nm obrtnog momenta. Prema procenama, SLS eDrive bi do 100 km/h trebalo da ubrzava za manje od 4 sekunde, dok autonomija treba da iznosi između 150 i 180 kilometara (za punjenje baterija će trebati od 5 do 6 sati).
mercedes%20sls-amg-int.jpg
 
Cudan je,ali zanimljiv,ozada mi je mozda najzanimljivij,lijepo se slazu retro linije sa novim dizajnom,naprijed mi nesto ne stima,mozda svjetla,nemam pojma,u svakom slucaju drazi mi je predecessor :icon_biggrin:
 

MTR

Član
fakat rasporeda : težine oko 1620 kg, raspored 48/52% napred/nazad , ;););)

momacki , jos da bude brzi od audija na ringu hahahahahah


ekstra , retro i sto erol rece , nesto mu fali naprijed , nekako je obican jer mi ne ide ova linija svjetala sa ovalnim usisnikom , al haj valjda oni znaju sto je tako

;);););)
 

BiT

Član
Sve su stvarno extra napravili, vidi se ciji je nasljednik. ;)
Iako su mogli staviti drugacija svetla napred, a ako se ja dobro secam bilo je nekih slika sa okruglim svetlima kao na starom modelu. Izgleda da su se ipak odlucili za ovo.:icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top