ovjes

ovjes

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
na autu su mi 16".. prednje gume 195/40 zadnje 215/40.. svjestan sam da je prenizak profil i da auto dosta osjeti sto i primjetim kad se vozim i preko malih rupica i prelaza na cesti.. eh dajte mi vasa iskustva s niskim profilom.. sta vam je najprije otislo-sta moze otici itd.. koliko moze opet izdrzat i taj zamjenski dio itd itd itd.. poz i tnx na odgovorima
 

MTR

Član
kugle , krajnice , gumice balans stange , letva volana , lezaji tocka , preveliko opterecenje itd...to ide najvise
kod tebe je bravo diesel , malo tezi motor , ponire na prednjem kraju malo vise , haj dimenzije su ti ok , al nije kod tebe zadnja vuca pa da imas raspar dimenziju guma bolan , a opet i nisu ti nesto presiroke i preniske gume skoro pa u fabrickoj specifikaciji , ja mislim da bi to Bravuroza trebala fino podnijeti
 
Legend
MTR ti je to dobro objasnio
odkad sam stavio felge i spustio auto, osjetio sam to malo na potrosnji, kao i na zamjeni zamjenskih dijelova, no opet mislim da uzitak koji pruza auto na tom setupu, jednostavno opravdava sve to..

no dosta ti zavisi i kuda i kako vozis, kada imas tako mal profil, jos kad spustis auto, moras biti svjestan cinjenice, da ne mozes imati zakucan auto, sa lijepim tockovima (velike felge, mal profil) i onda jos da ga gasas po rupama i da ne pazis, to je kao kao neki kompromis, moras neke stvari i da ogranicis..
 
N

nenad

Ja vec vise od pola godine vozim na 195/45/15, a 3-4 mjeseca vozim spusteno auto i za sada nisam imao nikakvih problema, nisam nista mjenjao niti sta lupa, grebe...
Moje licno misljenje je da je najvaznije redovno odrzavanje auta, naravno da ce ti otici kugle, krajnice, lezaji, seleni ako su ti vec bili dotrajali. Redovno odrzavanje, malo vise pazi kako vozis i to je to :cool:
 
Član
jojjj ja nenormalno pazim kako sad vozim, jel vidim kakav prelaz maksimalno usporim i polako.. nek svira majmun iza mene boli me racku:D a odkako sam uzeo auto nisam to nista na njemu mjenjao.. nadam se da mi ove sezone do zimulja nece sta riknuti:D pa kad rikne onda promjenit.. samo me strah ako mi sta ode da necu bit u voznom stanju? jeli to moguce? ako bi gdje dalje otisao jer non stop negdje putujem, hodam itd..
 
N

nenad

elmir je napisao(la):
jojjj ja nenormalno pazim kako sad vozim, jel vidim kakav prelaz maksimalno usporim i polako.. nek svira majmun iza mene boli me racku:D a odkako sam uzeo auto nisam to nista na njemu mjenjao.. nadam se da mi ove sezone do zimulja nece sta riknuti:D pa kad rikne onda promjenit.. samo me strah ako mi sta ode da necu bit u voznom stanju? jeli to moguce? ako bi gdje dalje otisao jer non stop negdje putujem, hodam itd..

I meni su svi pricali nemoj 15ke otice ti ovo, otice ti ono, na kraju stavio i vidio da ljudi pricaju gluposti. Naravno da ces razvaliti auto ako vozis ko degen po rupama!
Ma samo vozi i ne brini se :D
 
Član
Ko'lko para toliko muzike....katil ce na celicnim 13" razvaliti trap dok kazes keks, a ako pazis auto....nista se promijeniti nece....moja fabricka dimenzija je 13" a ja sam na 17"....95 posto gradska voznja, otisao na more na njima, samo treba biti pazljiv i nikakvih problema whatsoever....
 
Sve od dijelova tog tipa, sto ode je potrosni materijal, koji je nazalost danas vrlo los...Vijek trajanja ces jedino produziti cuvanjem i docekivanjem sitnica i redovnim servisom, sto ti je vecina vec rekla...Ja vozim vec 7 mjeseci bukvalno auto na cesti, nemam nikakvih problema. Ali sam prije operacije "skivanje" pripemio trap za to...Ljudi svasta pricaju, nesto je tacno, nesto ne, no prica je jedno, a stvarnost drugo...Pozdrav...
 
Član
ma nista ti nece otici,lezaj ce isto otici i na 19ki i na 13ki
samo ces prije ostetiti felgu,na 19kama presao 40 50 hilajda i nikakvih problema :9
sa 205 55 16 na 225 35 19 :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top