Otvor za zvucnik, raspon, pomagaj ko moze

Otvor za zvucnik, raspon, pomagaj ko moze

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
U vratima, sirina cistog otvora je 14 cm, a raspon od jednog do drugog SUPROTNOG sarafa je 17 cm. Pasu li tu ovi zvucnici velicine 17 (16.5) cm, jer mi je ta unutarnja rupa siroka 14?
 
Član
ja nekužin al ako mislin dobro onda ti paše al bi ti triba zvučnik sa plićin magneton

jesan dobro razumija??
 
Član
daj reci koje je auto, i gdje zvucnici ti idu (naprijed, nazad, u komandnu ...) i recu ti koji ti pasu ....
 
Početnik
Ovo je metalni otvor u sklopu konstrukcije vrata, nema nikakvih distancera (osim ako ta rupa sama od sebe nije distancer!?). Najvise me buni sto je raspon sarafa 17 a rupa 14!!
 
Član
Pa ne p[ostoji sto vrsta zvucnika ljudi...
Dva su standarda okruglih zvucnika za vrata : 13 cm i 16 cm (16.5, 17, kako ih gdje vec obiljezavaju)
Kupi ti te 16-ke i stace bez problema.
A logicno je da ti je raspon sarafa veci od unutrasnje rupe, pa mora u nesto zvucnik upasti...
 
Član
netacan ti je crtez, ako je rupa 14cm, a od rupe do sarafa po 3cm an svakoj strani, ispadne promjer 20cm.... :)...prepravi sliku, zbunit ces covjeka :)
 
Član
ej evo me, 16,5 (ili ti ga 17) su ti zvucnici naprijed .... BTW mogo si i ti isto ko i ja provjerit te podatke na internetu :D ....
 
Početnik
Ma sta cu provjeriti sa dial up-om  :cool: jedva forum otvori, cekam da se nakane u firmi pa ubace ADSL :icon_rolleyes:
Thanks ljudi for pomoc :D
 
Član
Malo kasnim :) al i ja sam imao isti problem kod svoje honde prelude umene nisu mogli stati zvučnici od prečnik 13cm nema dovoljno dubine za magnet a prečnik knap i nije se imalo gdje zašarafiti
pa sam skino platno i tvorničke neke nosače i iskružio plastike i na njih montiro zvučnike i onda na vrata zašarafio plastiku evo link, malo je otiso zvučnik previše gore nemože biti tačno na sredini plastike
http://img29.picoodle.com/img/img29/4/6/13/f_vratam_b38dc26.jpg
http://img27.picoodle.com/img/img27/4/6/13/f_vrata2m_3ccbd9d.jpg
 
Početnik
I ipak 17 cm kod mene ne pase u vrata, raspon montaznih rupa za zvucnik je presirok :icon_evil: (rupe dodju izvan zvucnika, kao da je raspon 18 a ne 17) i  magnet mi smeta nosacu stakla, tako da cu zvucnik morati izvuci prema vani.:icon_evil: Al sta ces...opet ce da radi ubodna pila, puno se druzimo u zadnje vrijeme..postace mi najbolji prijatelj :D
 
Član
to ko da su vrata sa moje pelude :) isto je imeni smeto nosač stakla al umene nemože veći zvučnik od 13cm uzmi pilu i riktaj biće nešto:) pošalji fotke kad napraviš
 
Član
napravi distancere od iverice il medijapana i prefarbaj u crno prije postavke to bi trebalo pomoc ;) .... pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top