Osveženje za Porsche 911 Turbo

Osveženje za Porsche 911 Turbo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
porsche%20911-turbo-5.jpg

Seriji obnovljenih verzija Porschea 911 se sada pridružio i doterani 911 Turbo, koji će zvaničnu premijeru doživeti na ovogodišnjem Salonu automobila u Frankfurtu (17. – 27. septembar).

Što se izgleda tiče, i za ovu 911-icu važi ono što je već rečeno i za ostale restilizovane varijante ovog Porschea (Carrera, Carrera 4, Targa, GT3). To znači da dizajnerske promene u odnosu na stari model i nisu revolucionarne. Suptilne modifikacije su naime zadesile prednji i zadnji kraj automobila, pri čemu su najuočljivija nova prednja i zadnja svetla, kao i novi dizajn točkova.

Zato je najveća novost ipak 3,8 litarski šestocilindrični motor sa direktnim ubrizgavanjem i turbo punjačem koji razvija 368kW/500KS, dok je stari model sa 3.6L agregatom imao 353kW/480KS.
porsche%20911-turbo-6.jpg

U ponudi će biti i novi sedmostepeni menjač sa duplim kvačilom, nazvan Porsche Doppelkupplungsgetriebe ili kraće PDK. Sa ovim menjačem, 911 Turbo do stotke ubrzava za 3,4 sekunde, postiže maksinalnih 312 km/h, dok su potrošnja goriva i emisija CO2 smanjeni u odnosu na staru verziju. Tako po fabričkim podacima obnovljeni 911 Turbo na 100 km sada troši 11,4 – 11,7 litara, dok je stari model gutao 12,9 litara (naravno, opet po fabričkim tvrdnjama).
porsche%20911-turbo-7.jpg

Uz unapređeni pogon na sva četiri točka, PSM Porsche Stability Management i poboljšano upravljanje, to je u najkraćem to.
porsche%20911-turbo-4.jpg

Kao i ranije, u ponudi će biri Coupe i Cabrio varijante, čija prodaja u Nemačkoj startuje 21. novembra ove godine. Cene se tamo (sa uključenim porezom) kreću od 145.871 evra za Coupe i od 157.057 evra za Cabriolet.
 
Član
Malo su mi ove maglenke naprijed bezze, ali mi je odzada extra, kao da su malo promijenili oblik svjetala
 
Član
ma extra je samo sam gledao jos neke slike gdje miruje i ofulali su poprilicno sa dizajnom felgi,bolje da su ostavili one iste prije ovog facelifta
 

MTR

Član
uvijek dobar i bolji od ostalih haha. Al su ga ove nove stopke stuzile malo , naprijed vesel nazad tuzan , ne ide to . nije ni skup hahahahahahha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top