Osijek Street Race Show No_6 / PRAVILNIK

Osijek Street Race Show No_6 / PRAVILNIK

Član
Da bi dosao do finale klase 16, treba ti 2000 km. Do finala 15, 4000 km. Do finala 12 klase 10000 km (bubam cifre, za najjeftiniju mogucu varijantu ikako). Nema te nagrade kod nas (a vala ni vani osim sponzorstava i sl.) koja ce motivisati takmicara da ulazu tu lovu da bi pobijedio osim njegove vlastite zelje/furke. Erol je u pravu, i da se nastima auto da umjesto 14 vozi 13.5 moze vjecno voziti tako bez potrebe za poboljsanjem. Uostalom, svi se bavimo ovim "sportom" (automobilizmom opcenito) iskljucivo iz ljubavi, bez ama bas ikakve finansijske dobiti u svemu tome....
 
Član
Da stvar je u tome sto evo ja prvi sam ulozio bruku para u svoja auta,vozio i ovako i onako,nagrade smjesne,ja totalno u minusu,al evo i dalje radim i spremam auto da bude brze.
Svi mi ovo radimo iz ljubavi prema ovom sportu i autima,a ne iz neke koristi.
@Goca,sigurno 5 puta sam izgubio u toku klase zato sto sam recimo napravio 14.999sec ali bas u 1 hiljaditu,
naravno da ti bude krivo,ranio bi se odmah,ali sve je to tako desi se i finalu da probijes na 14.499,jbg,zajebana igra :)
 
Član
Ma sve ja vas razumijem ali ljudi su navikli na ta pravila zasto ih sad mijenjati?

Mnogi ce opet biti zbunjeni ne vise svi po forumima kao mi.

Al dobro odluka organizatora je takva, i vjerovatno je nece mijenjati zato mi mlatimo praznu slamu ovdje.

Pozz ;).
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Hehehe vidiš Erol upravo to tjera ljude da ulažu u auta, za tu tvoju situaciju postoji vrlo jednostavno rješenje, zove se nitrous oxide, uložiš 500 eura u samog sebe i čitavo vrijeme voziš niskih 15 PUNIM gasom ništa ne kalkuliraš i onda u finalu lijepo odvrneš bocu i baj baj.... :icon_smile:

Ovakvo pravilo će samo napraviti kontra efekat onaj ko vozi niskih 15 ili 14 vozit će tako još sto godina ne ulažući ništa u auto a i zašto bi?

Meni se čini da se pravila prilagođavaju vozačima a ne vozači pravilima pogotovo ovi naši Bosanci nitko ne bi marke uložio u auto a svi da se pravila promjenu njima u korist... :icon_rolleyes:[/b]

To bi imalo smisla kada bi svi tako i radili..... Ali ne rade ! :D

Jedno je kad probijes klasu zato sto si okinuo NOS (koji si morao kupit i ulozit) a drugo je kada probijes zato sto si cijelo takmicenje bio supak i oduzimao gas motoru koji je, bez dodatnih ulaganja i pomagala kao NOS, sam od sebe sposoban napraviti puno brze vrijeme (a pola sekunde je itekako brze) od klase u kojoj vozis.... Po meni je to za instant diskvalifikaciju
Zato, ;) za ukidanje probijanja u finalu
 
Član
esso_sa je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
Hehehe vidiš Erol upravo to tjera ljude da ulažu u auta, za tu tvoju situaciju postoji vrlo jednostavno rješenje, zove se nitrous oxide, uložiš 500 eura u samog sebe i čitavo vrijeme voziš niskih 15 PUNIM gasom ništa ne kalkuliraš i onda u finalu lijepo odvrneš bocu i baj baj.... :icon_smile:

Ovakvo pravilo će samo napraviti kontra efekat onaj ko vozi niskih 15 ili 14 vozit će tako još sto godina ne ulažući ništa u auto a i zašto bi?

Meni se čini da se pravila prilagođavaju vozačima a ne vozači pravilima pogotovo ovi naši Bosanci nitko ne bi marke uložio u auto a svi da se pravila promjenu njima u korist... :icon_rolleyes:[/b]


To bi imalo smisla kada bi svi tako i radili..... Ali ne rade ! :D

Jedno je kad probijes klasu zato sto si okinuo NOS (koji si morao kupit i ulozit) a drugo je kada probijes zato sto si cijelo takmicenje bio supak i oduzimao gas motoru koji je, bez dodatnih ulaganja i pomagala kao NOS, sam od sebe sposoban napraviti puno brze vrijeme (a pola sekunde je itekako brze) od klase u kojoj vozis.... Po meni je to za instant diskvalifikaciju
Zato, ;) za ukidanje probijanja u finalu


Opet se vraćam na ono što sam prvotno govorio al nitko izgleda ne sluša :icon_smile:

Zato lijepo našteliš auto da ide 14.0 i miran si, ja dok sam vozio imao sam auto koje je išlo 14.0-14.1 svaki put i mogao je tako citav dan, izbacio sam više jačih auta nego slabijih kad bi sve skupa gledao omjer, samo nek on pušta i nek kalkuliše ako može odvoziti bolje od mojih 14.010 ili 015 pa svaka mu čast :). Onda u finalu lijepo odvrnem bocun i odvozim 13.5 :) i gotova stvar :)

Eh sad šta se tu događa, u neka doba pomislim, vidiš kad vec idem 13.5 mogao sam malo povećati tlak pa se možda spustiti u 13 nisko... i tako to krene... A kad voziš 14 non stop nemaš nikakvog motiva da se ubrzaš... Pa zašto sam ja osobno kupio nitro? Pa baš zato što su me derali u finalima od Integralke preko Zoombyjeve Astre u Gorici preko Labuda...

Da nije bilo probijanja ja bih vjerujte mi non stop bio prvi i nikada ne bi ništa uložio na auto jer jednostavno nema potrebe :icon_rolleyes:
 
Početnik
neznam za ostale ali na Balkanu je odavno jasno da sve vrste natjecanja vezano za automobile se svode na nivo entuzijazma, ja bi ga volio vidjeti ko je zaradio pare na natjecanju na SR ( kad kazem zaradio mislim na otplatio investiciju u auto + pokrio troskove odlaska i ucestvovanja na eventu) ...

mozda je nekad i bilo nekih sponzora zainteresiranih za ozbiljnije sponzorstvo ali je doticni gospodin sve ladje potopio svojim odnosom prema ovom sportu jos davne 2008 godine...

naravno nasa drzava apsolutno ne vidi potrebu u bilo kakvoj potpori ovakvih dogadjaja jer prica da se pokusaju street raceri sklonit sa ceste na ovakve dogadjaje ne pije vode jer uvijek ima onih koji nemaju muda stati na crtu nego se vole navecer kur**t po gradu i pravit sranja pa makad i sa autima od 17 sekundi ..


toliko o "isplativosti" odlaska na SR, ako se vratimo onom sto je realnije a to je entuzijazam gdje to ljudi radi iz gusta i love sekunde, opet radi onih sto kalkuliraju i oni sami pribjegnu kalkulacijama jer se vozi najmanje posteno , uvijek ima izuzetaka ...

kad bi bilo da svi voze pun uvijek bilo bi puno zanimljivije.

uostalom scena 402 u BiH i okruzenju je vec postala jako monotona, vec se po prijavama moze formirati i finalni izgled race-a, a promjene se dese najcesce radi incidenta kao sto je neki kvar ili slicno...

Ona vremena Goca kad se vozilo da se vozi su iza nas i nikad vise nece biti tu....

Mnogima "takmicarima" je problem se odvesti 200km na trku a mi smo znali hladno po 1500 km napraviti makar i kao gledaoci...
 
Član
Kad se sjetim da sam dizao kredite da mogu otici na utrku u Zagreb, Varaždin i sl. :smajli21:

Kao što rekoh sad svi očekuju da se pravila prilagode vozačima, nitko neće k***** da mrdne ko će ulagati u auto daj ti promijeni pravila da odgovaraju njima, ko te pitao 2 i 4te i 5te za pravila, Dasović gulio kožu s vozača po 300 kn prijava po danu, znači 600 za dva dana, vozi 500 km u Zg na utrku, odvoziš dva dana pa 500 nazad odmah u nedjelju, 20 kn Cola a sendvić sa dva kruga salame 30 da ne pričam o ćevapima i ostalom ccc....

A kod nas na utrci ljudi idu iz cisterne piju vodu neće da plate pola litra vode 1 KM :icon_eek: i još se bune kažu veliki ćevapi skupi 6 KM :icon_eek:

Isplativost? Jede li se to :D?
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Kad se sjetim da sam dizao kredite da mogu otici na utrku u Zagreb, Varaždin i sl. :smajli21:

Kao što rekoh sad svi očekuju da se pravila prilagode vozačima, nitko neće k***** da mrdne ko će ulagati u auto daj ti promijeni pravila da odgovaraju njima, ko te pitao 2 i 4te i 5te za pravila, Dasović gulio kožu s vozača po 300 kn prijava po danu, znači 600 za dva dana, vozi 500 km u Zg na utrku, odvoziš dva dana pa 500 nazad odmah u nedjelju, 20 kn Cola a sendvić sa dva kruga salame 30 da ne pričam o ćevapima i ostalom ccc....

A kod nas na utrci ljudi idu iz cisterne piju vodu neće da plate pola litra vode 1 KM :icon_eek: i još se bune kažu veliki ćevapi skupi 6 KM :icon_eek:

Isplativost? Jede li se to :D?

Da su takve cijene sumnjam da neko ne bi platio to. Licno sam prisustvovao SR gdje je pola litre vode bilo 4KM a cevapi 10KM. Mozda je off ali sorry morao sam napisat.
 
Ja se takvih cijena sjecam 2007. u Velikoj Gorici, pola litre vode 20 kn, taj dan sam potrosio oko 30 km na vodu samo jbt.

Fala bogu u Osijeku je to drasticno manje, no svejedno dopustaju unosenje bilo cega na pistu, vode, hrane, cevapa, alkohola... i ako ko dodje na ideju da to zabrani nek se ubije odma.
 
Top