Osiguraci na pojacalu pregore

Osiguraci na pojacalu pregore

Član
Jest me krenulo ovih dana,nakon Klime,jutros da upalim HU kad sve radi osim Woofer-a
ajd pogledam kablove i tako redom,kada ugleda osiguraci pregorili na pojacalu,ajd stavim nova dva i ponovo ukljucim,cim HU ukljucim cuje se udar woofer-a i ponovo crknu.
Treci put iskljucim izlaze i chincheve,znaci samo +- i remote ali isti slucaj...do jucer bilo sve ok,sad ovo :icon_rolleyes:
Najbolje ako ima neko od Doboja do Lukavca ili Srebrenika da to popravlja da mu donesem?!? Radi se o CarPower 800 monoblok
 
Član
Nisi kolega procitao kako treba,trecim pokusajem nisam spajao ni woofer ni chincheve na pojacalo a osiguraci pregorjeli...:icon_rolleyes:
 
mora biti neki spoj u njemu jer od vibracija svasta unutra odpadne tipa kalaja ovo ono odvrni par vijaka i vidi a moze bit da se malo i kalaja na ovim vrucinama otopilo pa se premostio na ploci ;)
 
Član
Eto od malo prije mi pocelo se gasiti drugo pojacalo,znaci onaj monoblok odmah pregore osiguraci a sad kod ovog samo ode u protect kada ponovo upalim HU radi i opet ga izbacuje ali osiguraci su ok.????
Stvarno sad neznam kako i sta...:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Oba pojacala budu spojena,monoblok i cetverokanalno za sistemce... Znaci izbacuje mi ga iako je monoblok skroz ukljonjen sa napona...
 
Član
tebi nesto nije u redu sa strujom, nije to dzaba ... a moze bit da je i HU prosviro malo ...
 
Član
@adi- nije isti,kupio nov kenwood-ov...do jucer sve bilo ok,preko noci se nesto poremetilo.
@SoundLunatic - sutra cu plus propratiti,distribucijski blok je ok njega sam pregledao..eh sad jedino od Aku-a da krenem ali nikako mi nije jasno sta je se moglo dogoditi u roku od 10sati...bas cudno...
 
Član
u mene su se topili osigurači jer je spoj bio loš, da nisam primjetio odmah da smrdi, vjerovatno bi na kraju i crkli, znači stopice na pojačalu gdje idu osigurači nisu bili dobri... Stopice moraju biti skupljene, tako da kada uguraš osigurač bude dobar spoj, jer preko njih ide struja, kada ne može sva struja da prođe preko njega zbog lošeg spoja dolazi do topljenja...
 
Top