Opruge FK na golf 3, sa standard amortizerima??

Opruge FK na golf 3, sa standard amortizerima??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanima me bi li bilo pametno stavljati opruge 60 40 na golf 3 sa standardnim amortizerima, citao sam da preko 60 ne ide na standardne, uljni su u pitanju.... Tacnije razmisljam da uzmem one sto muha prodaje...nemam love za gewinde i prvi put ovo radim....i na sta trebam obratiti paznju :icon_question: ;)
 
Član
RE: Opruge Fk na golf 3 sa standard amortizerima

hoce li mi neko reci nesto o ovome....znam da nije mozda pametno sto ovo radim..al sta cu...finansije su takve.. Inace i ja volim da bude po PS al nekad ne moze.... lowlife mi se mota u zadje vrijeme ne znam sta cu :lol:
Udrite po komentarima :cool::cool:
 
Član
koliko se ja sjecam da sam negdje procitao, 4cm je max preporucena granica .. a preko na vlastitu odgovornost

mada nemoj me drzat za rijec
 
Član
i ja sam tako procitao. tako znaci da od ovog nista, jedino traziti neku drugu laksu kombinaciju... je li ima npr. naprijed 40, nazad 35. Il koja bi mogla... Ja koliko sam vidjao po forumima da ima ova komb. :icon_question:
 
Član
ne znam imal ko da je radio to pa da ti kaze iskustva .. imaju 40/35, ako si se bas odlucio za opruge onda pitaj muhu ili taxibar da ti nabave te

il pitaj ove iskusnije sto su radili to, koliko je rizik stavit te 60 40 na fabricke
pitaj aldina shpuru, on oko toga radi ;)
 
Član
do -4 cm da preko ne ;) Nedavno sam trazio opruge za svoje auto Nema za male pare da valja
Na tvom mjestu ne bih nista dirao ;)
 
Član
1. 35mm po TUV je max. granica

2. Ako stavis kratke spirale na obicni amortizer obicno ukruti i spusti auto ali je jeban kad je sama krivina neravna, onda skakuce tocak, barem sam ja imao takav utisak

3. Hebes FK to su najfuj spirale koje mozes uzeti...bolje se strpi pa uzmi neke bolje ili trazi polovne weitec ili slicne bolje spirale... ;)
 
ako nemas para za gevinde uzmi krece mortizere sa oprugama i gotovo, ako hoces nesto tipa home made,skrati kod tokara sipku amortizera,narezi navoj,montiraj te niske muhine opruge...sta znam,svi bi mi nesto za dvaes marki ako moze,jeftino a da valja neemeeRee :D
 
Član
Ma ne zelim fuseraj,skracivanje mi na kraj pameti...tako da ce ic u kompletu ak budem trazio. Pitao sam posto ne znam. Hvala na odgovorima,i nisam znao da je FK bas takav...
 
Član
Stavis te opruge, i skratis amortizere na strugu ako je potrebno a milsim da nije.... (nek ti ih strugar skrati i napravi novi navoj i to je to) :D
Opet je to fuseraj, original je original al kad se nema improvizuj kako znas :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top