Opel Astra H 1.7 CDTI 2007 god. - problem sa paljenjem

Opel Astra H 1.7 CDTI 2007 god. - problem sa paljenjem

Pozdrav svima,

Zamolio bih vas ako bi neko mogao da mi pomogne oko sledećeg problema koji ću vam opisati.
Naime, kao što sam već rekao u pitanju je Opel Astra H 1.7 cdti 2007 godište. Kada ujutru krenem na posao, dakle, prilikom prvog paljenja, vergla 10 sekundi i onda upali. Nakon vožnje od nekih 7-8 kilometra, kada ugasim auto i probam kroz 5 minuta da ga upalim ponovo, on samo vergla i neće da upali. Onda mu treba minimum dva sata dok se ohladi da bi opet upali, i to opet sa istom mukom od 10 sekundi verglanja.
Prvo, mehaničar mi je rekao da je u pitanju regulator paljenja, po njegovom savetu, promenio sam ga, ali auto se potpuno isto ponaša. Nakon toga, mehaničar je skinuo pumpu i odneo kod bošiste, koji je konstatovao da je pumpa u redu da je sve s njom okej. Sledeće što je mehaničar uradio bilo je prelivanje dizni, utvrdio je, takođe da je i sa diznam sve u redu, ne prelivaju. Senzor na radilici je takođe okej. Dakle, pumpa za gorivo je dobra, senzori su dobri, regulator je dobar, dizne ne prelivaju.
Kažu da oko mehanike nije ništa 100%.
Jedino ostaje, da je nešto oko elektronike. Pa bih Vas molio da mi neko, ako zna, ili je imao sličan problem, pomogne, da me uputi gde da idem, šta da radim. Već 2 meseca idem po majstorima, mučim muke, i na kraju isto. Gde god da stanem, moram auto da držim upaljen.
Još bih napomenuo da auto radi fantastično, nit se gasi u vožnji, ide odlično. Registrovao sam ga pre Nedelju dana.
Hvala svima
 
Top