Opel Astra G

Opel Astra G

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pali se lampica od airbega i od abs a servo volan izgubim totalno znaci u voznji recimo mogu ogkretat volan ali nije servo ... mogu kociti ali nije abs kocenje ... opada mi napon svih lampica unutra u autu i prmijetno je ... akomulaotr mi je krepao i stavio sam novi ... kad opet ista stvar ... sve mi govori da je do alternatora i da su izgorile cetkice,diode itd. cudno skroz je sam zadnjih 3 dana ispitivao punjenj i svaki dan je davalo 13i nesto skoro 14 sto je i vise nego dobro ... zbunjen sam skroz...i jos nesto kad dam kontakt na autu prije nego sto upalim ona lampica od akomulatora se nekad upali pa ugasi .. kao sto i treba a nekad se ne pojavi uopste ... ne kontam jel negdje gubi struju ili sta vec ... sta vi mislite '???
 
Član
ako puni akumulator kako treba bojim se da je elektronika kad sve tako divlja. Nemoze ti niko dat bolji savjet nego dijagnostika ;)
 
Član
Losa masa ??? samo naglas razmisljam...
Ipak dijagnostika bar ce ti pomoci da znas gdje traziti uzrok.
 
Član
Nece tu ni dijagnostika pomoci, vec neko sa dobro velikim znanjem! To je vjerovatno neko od predhodnih majstora zaboravio nesto vratiti u prvobitno stanje.... I ja naglas razmisljammmmmm :)
 
Član
pricao sam sa jedim covjekom i on mi je rekao kako rad alternatora varira da cas radi pa cas ne radi al mi je to pravo glupo jer svaki put kad smo mjerili punjnje on je punio vise nego dovoljno i nije variralo ... e sad da li je to moguce da ces radi pa cas ne radi ... ne znam
Sinoc ga upalio i kad sam dao kontakt nije se upalila lampica od akomulatora i krenem jedan krug po naselju da vidim kako ce reagovati i odjednom, ukljuci se lampica airbaga,abs-a i servo mi ne radi i jedva ga ga dovuko do parkinga--- znaci volan pretezak.uglavnom pored toga sto se iskljuci opadne cijeli napon u autu ... :S
 
Član
Sto kaze GTIboy to bas moze biti do slabe mase!
Alternator ili radi ili ne radi, a napon koji treba da bude prisutan je 13,8V. Ja bih malo proguglao i pokusao da nadjem je li neko imao slican problem....
 
Član
jedna dioda u alternatoru izgorila, celije u bateriji se iskrivile, i alternator je sav bio od ulja jer je vakum pumpa pustala ulje na semeringu tako da ga je bio sav crn ...
 
Član
u 3 godine sam 3 alternatora na Astri G zamijenio

nova, njemacka po 400 eura placeni sa rukama

nesto im je taj alternator slaba tacka
 
Član
Damir_ je napisao(la):
u 3 godine sam 3 alternatora na Astri G zamijenio

nova, njemacka po 400 eura placeni sa rukama

nesto im je taj alternator slaba tacka

bio u jednom servisu bas i govori mi momak evo sad raspakovao jedan nov i montirao ga i daje struju manju nego ovaj moj dok je bio pokvaren :lol: tj ovaj nov daje 13.3 a moj pokvaren 13,5-7
 
Član
normala je napisao(la):
Damir_ je napisao(la):
u 3 godine sam 3 alternatora na Astri G zamijenio

nova, njemacka po 400 eura placeni sa rukama

nesto im je taj alternator slaba tacka

bio u jednom servisu bas i govori mi momak evo sad raspakovao jedan nov i montirao ga i daje struju manju nego ovaj moj dok je bio pokvaren :lol: tj ovaj nov daje 13.3 a moj pokvaren 13,5-7


Ma bruka, inace je ok auto, nije bilo nekih ekscesa ali 3 alternatora, mislim malo je previse...i to u nekih par godina, ja mislim u 3 godine.

Sjecam se da mi je jedan rikno u ljeto, petak popodne, a ja trebam sa zenom na more :icon_smile:

milina...
 
Član
znas sta dosta raje odvali onu dole plastiku zastitnu a alternator je kod astre dosta nisko tako da ako zagazis po lokvama mozes da ga lahko sprzis ... kao sto sam ja neki dan kad je bio onaj pljusak ..:lol: a imam i plastiku i sve ... al kad hoce hoce
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top