Opcenito o German Style

Opcenito o German Style

Član
Cult Style

Stil tuninga Cult Society je poreklom iz Austrije. Osnovne karakteristike ovog stila su da forme automobila moraju biti originalne, znaci bez ikakvih spojlera, ogromnih auspuha, I ostalih plastika. Koristiti se mogu samo fabricki delovi karoserije, delovi koji su u Cult stilu proizvedeni, ili delovi sa ostalih nemackih automobile (npr Porsche, Audi, Mercedes). Iako ovi automobili jako podsecaju na njihov fabricki izgled, oni su prilicno modifikovani. Mogu se jos zamenuti I farovi, retrovizori, kompletni enterijer, I jos mnogo stvari, vazno je da su u okviru konserna, I jos je jako vazno da su sedista u originalnom stanju(Volkswagen, Audi, Seat, Porsche, Skoda). Cesto se mogu susreti u okviru ovog stila I maske bez znaka, bad look hauba, I slicne stvari. Znaci ovi automobili su suzdrzani,a ipak prelepi.
Strogi zakoni ovog stila su jos jako nisko profilisane gume (/45,/40,/35), I spustanje auta sto je nize moguce. Naravno sa ovim dolazi I obavezno prosirenje rubova, da bi gume I felne imali mesta.
Jos jedna vazna karakteristika Cult automobila su ogromne polirane felne. I tu postoje neki zakoni stila, felne mogu biti iskljucivo nemacke proizvodnje, polirane, I da budu najveci koji stanu na automobil. Omiljene marke felni su Mercedes, Audi, Porsche, BBS, AMG, I obavezno polirani naknadno na visoki sjaj. Brisaci, retrovizori, kvake, I ponekad I motorni prostor su polirani.
cult20.jpg

cult17.jpg

cult15.jpg

cult04.jpg

cult03.jpg
cult01.jpg

cult13.jpg

cult09.jpg


Karakteristike ovog stila je da svaki nepotreban deo se skine sa automobila. Stavlja se maska bez znaka, kvake I lajsne se skidaju. Bad Look hauba je uobicajena, cesto se ravnaju I vrata gepeka. Mada slike govore vise od reci.
clean04.jpg

clean03.jpg

clean02.jpg


Vremenom na svakom automobilu se pojavjulje rdja I razna ostecenja iz raznih razloga. Naravno nemci su I iz ovoga razvili stil.
Sta je u stvari Rat? Rat nije nista drugo nego kako bi izgledao auto na prvi pogled,ako ga uopste ne bi odrzavali. Policija bi nas cesto zaustavljala, ako bi se u ovakvim automobilima vozikali, ali izgled vara, ovi automobili su potpuno tehnicki ispravni, I registrovani.
Mogu se naci I neki elementi Cult stila, kao npr ogromne polirane felne, I brutalno spustanje, I cesto su pojava I paktregeri. Kad vidite slike,sve ce vam biti jasno.
rat06.jpg

rat03.jpg

rat01.jpg

rat11.jpg

rat09.jpg

rat08.jpg

rat07.jpg


Još slika ovdje:
VW Club Festival

Izvor: cult-hungarian.hu prevedeno na forumu vw-club.rs

P.S. zamolio bih admine, naravno ako smatraju tako, da stave ovo gore u "vazne teme"
 
Poucan text i slike...pogotovo za masu ljudi s ovog foruma koji furaju taj neki german style a auto im ga nije vidjelo....
 
jako dobar tekst ;)

i jos nesto da kazem da je ovo bas mjera sto se tice ovih stilova ;)

kako je samo dobra ona trica :cool: volio bih da moj bude jednoga dana poput ovog :icon_biggrin:

Cult Style :cool:
 
Član
pa u pravu je jebiga, odlika german stylea su siroke felge falcare, i zakovano auto, a ova petica je vise clean style nego ista...
 
Član
trizex je napisao(la):
pa u pravu je jebiga, odlika german stylea su siroke felge falcare, i zakovano auto, a ova petica je vise clean style nego ista...

Zaboravio je napisati da je to taj "STAJL".;)
 
Član
Dobar tekst ;) ovi golfovi 1 sa german stayl su mi extra :icon_smile: dok ovi sa rat stayl cista glupost :icon_rolleyes:

Petica lijepo izgleda sa clean lookol samo ne znam sto skide i poklopce sa felgi nije valjda i to suvisno :lol: A ne stoji joj ni ovaj prednji brank glupo mi izgleda sa ovim zatvorenim usisnicima oni svakako nisu bili suvisni a ljepse i izgleda sa njima :icon_smile:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Dobar tekst ;) ovi golfovi 1 sa german stayl su mi extra :icon_smile: dok ovi sa rat stayl cista glupost :icon_rolleyes:

Petica lijepo izgleda sa clean lookol samo ne znam sto skide i poklopce sa felgi nije valjda i to suvisno :lol: A ne stoji joj ni ovaj prednji brank glupo mi izgleda sa ovim zatvorenim usisnicima oni svakako nisu bili suvisni a ljepse i izgleda sa njima :icon_smile:

druze u pitanju je style a ne stayl;)

drugo...ukusi su razliciti...o njima se ne raspravlja....:icon_eek:

ja ne volim auta sa ogromnim spojlerima u stilu 2fast 2furious...ali nikad necu reci da je to cista glupost iz tog razloga sto se meni ne svidja;)
 
ova petica je kriticna,, bar meni auto je izgubilo oblik,, malo previse clean
jos i ova siva boja:lol:
:icon_exclaim: nemam nista protiv german style,, to je jako kulturan
i lijep nacin sredjivanja;) jedino sto mi jako smeta su ljudi
koji se odluce za taj stil i onda svima pune glavu o originalnim dijelovima
i nacinu sredjivanja tzv german style/u kao da je to jedini ispravan nacin sredjivanja auta:icon_mad: pustite ljude da sredjuju kako vole;)
za mene je bolje da ima sto manje fabrickih dijelova pogotovo na ovim sepetima sto vozimo tako da je 2fast 2furious stil koji vise preferira,m:cool::cool:
 
Član
Dobar tekst svaka cast ;)..Samo ova petica mislim da je vise clean nego german style i sto dzinn kaze da dosta raje vidi sta je sta :icon_biggrin:
 
Top