Održavanje alu felgi

Održavanje alu felgi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav.
Imam ove "elegance" felge na fabiji i preko zime su "odmarale" u garaži sa ljetnim gumama. Interesuje me kako održavati felge da lijepo izgledaju i da što duže traju. Neki mi preporučuju da ih izbrusim šmirgl papirom, pa onda poliram polir pastom istom kao i za lim na autu, neki da ih predjem solnom kiselinom :icon_confused: .
Inače nisam neki bolesnik sad da sve na autu mora biti tip-top ali mi je stalo do pravlinog održavanja.

Hvala, Bojan

pozz
 
Član
Ma nemaju, u dosta su dobrom stanju, ali mene zanima inače kakav je postupak održavanja felgi?
 
Član
imaju tecnosti za odrzavanje alu felgi. kazu da su dobri oni os firme sonax a ima ih u vecim trznim centrima kao sto su VF, interex, mercator i robot. a ako ti felge nisu sto edo pita ostecene onda ih samo u praonicu i oprat visokotlacnim peracem i miran samo da ti speru onu masnocu sa istih.
 
Legend
emirEX_sa je napisao(la):
imaju tecnosti za odrzavanje alu felgi. kazu da su dobri oni os firme sonax a ima ih u vecim trznim centrima kao sto su VF, interex, mercator i robot. a ako ti felge nisu sto edo pita ostecene onda ih samo u praonicu i oprat visokotlacnim peracem i miran samo da ti speru onu masnocu sa istih.

JA sam koristio bas tu sonax....a najbolje ti je ako ima nekih sitnjih ostecenja,popuniti gitom tackice,fino presmirglati,i lakiras ih pa onda jbg cuvaj,peri ........
 
Član
Neki mi preporučuju da ih izbrusim šmirgl papirom, pa onda poliram polir pastom istom kao i za lim na autu, neki da ih predjem solnom kiselinom  

Za ovim uopste nema potrebe, felge nisu ostecene i samo ih zelis odrzavati.. Kupi neko sredstvo za odrzavanje a imas dosta izbora kao sto ti vec rekose u vecim sopinzima i cisti povremeno.. Takodje i polir pasta ce im dobro doci jednom mjesecno..
 
Član
Ok hvala momci, znači nema tu neke velike "pameti" oko felgi, samo normalno održavanje ;)

Pozdrav
 
ja sam svoje sa unutrasnje strane cistijo solnom kiselinom, i bas dobro je ispalo, samo moras paziti da kiselina nedode u dodir sa gumom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top