odjava vozila

odjava vozila

pozdrav. kupio sam auto u banja luci i napravio kupoprodajni ugovor na licu mjesta u nekoj MTS kompaniji. sutra mi istice registracija i koja je procedura registracije na moje ime? ugovor je na meni. jel ja moram da idem u BL da odjavim ili direktno u svojoj opstini mogu otici i registrovati?
 
Član
Možeš u svojoj samo trebaš čekat dan-dva zbog službene odjave. Odeš u mup i predaš im sve papire i kažeš da hoćeš službeno odjavit auto.
Sad neznam kako ide procedura točno kad se ponovo registruje auto. Jel ide prvo tehnički pa odjava ili odjava pa tehnički
 
za to odjava pa tehnicki ili tehnicki pa odjava mi ne igra ulogu toliko. bitno mi je da znam kad sutra odem u MUP da mi ne kazu da moram ic u BL da odjavim auto pa PROBNE TABLE pa opet u svoj MUP na prijavu i registraciju automobila. znaci imam ugovor i nije istekla reg ni osiguranje. samo odem u svoju opstinu i regam auto??
 
Član
za to odjava pa tehnicki ili tehnicki pa odjava mi ne igra ulogu toliko. bitno mi je da znam kad sutra odem u MUP da mi ne kazu da moram ic u BL da odjavim auto pa PROBNE TABLE pa opet u svoj MUP na prijavu i registraciju automobila. znaci imam ugovor i nije istekla reg ni osiguranje. samo odem u svoju opstinu i regam auto??
moras ga prvo odjavit u opštini u kojoj je registrovan,pa onda uradit prijavu u svojoj opštini,
jer mup koji je uradio prijavu mora uradit i odjavu,znaci mora se u vlasničku upisat odjava,a to službenim putem je išlo dok nije bilo vlasničkih knjižica
 
moras ga prvo odjavit u opštini u kojoj je registrovan,pa onda uradit prijavu u svojoj opštini,
jer mup koji je uradio prijavu mora uradit i odjavu,znaci mora se u vlasničku upisat odjava,a to službenim putem je išlo dok nije bilo vlasničkih knjižica
cemu onda kupoprodajni ugovor sluzi? kako je to islo sluzbenim putem dok nije bilo vlasnicke knjige? a kako ide sada kada ona postoji i koristi se kod nas? ispetljo si ovde svasta ili ja nista ne razumijem
 
Član
Moraš sa vlasničkom u MUP u BL da odjaviš auto i da upišu u vlasničku da je odjavljeno. Onda to nosiš u svoju opštinu u MUP da prijaviš i da izvadiš novu saobraćajnu. Sto posto ovako, ja sam prije par dana isto to radio. LP
 
Član
Iz licnog iskustva mislim da ces morat ic u BL.Jer vlasnik auta mora licno da potpise odjavu auta tako je meni bilo moro sam ic u Tesanj i u mupu mi rekli da vlasnik mora licno poptisat.On kad potpise samo ti vratis tablice i vlasnicku i radnik ti udari pecat u vlasnicku i napise da je tvoje auto i onda mozes ga registrovat gdje hoces.Sad neznam kako ce bit kod tebe.Kupoprodajni mozda sluzi samo da policiji dokazes da je tvoje auto.
 
evo da se razsvijetli ova pometnja mozda ce nekome jos pomoci. danas sam iso na tehnicki i sve zavrsio. pored kupoprodajnog ugovora i sudskog rjesenja ja moram sa vlasnikom u BL da se on potpise tacnije da odjavi automobil. za tablice jedni govore da ostaju iste drugi govore da moram vratit. mada je to manje vise bitno ali eto to je moje iskustvo.
 
Član
evo da se razsvijetli ova pometnja mozda ce nekome jos pomoci. danas sam iso na tehnicki i sve zavrsio. pored kupoprodajnog ugovora i sudskog rjesenja ja moram sa vlasnikom u BL da se on potpise tacnije da odjavi automobil. za tablice jedni govore da ostaju iste drugi govore da moram vratit. mada je to manje vise bitno ali eto to je moje iskustvo.
isto to sve je i kod mene bilo tablice sam moro vratit vjerovatno ces i ti..
 
eto lijepa iskustva podijelismo. nekome ce vrijediti. PS: carina za vozila je isto poskupila kao i osiguranje i ostale takse i dadzbine. merc 200D 53Kw me kostao da ga registrujem 525KM bez ikakvog rabata.
 
Član
evo da se razsvijetli ova pometnja mozda ce nekome jos pomoci. danas sam iso na tehnicki i sve zavrsio. pored kupoprodajnog ugovora i sudskog rjesenja ja moram sa vlasnikom u BL da se on potpise tacnije da odjavi automobil. za tablice jedni govore da ostaju iste drugi govore da moram vratit. mada je to manje vise bitno ali eto to je moje iskustvo.
Baš ono što sam ja i napisao.
 
evo posto sam sve 100% rijesio da razjasnim. moro sam ic po pecat gdje auto regano i nisam vratio table posto nije bila istekla registracija. eto toliko od mene.
 

Kec

Član
Moraš sa vlasničkom u MUP u BL da odjaviš auto i da upišu u vlasničku da je odjavljeno. Onda to nosiš u svoju opštinu u MUP da prijaviš i da izvadiš novu saobraćajnu. Sto posto ovako, ja sam prije par dana isto to radio. LP
Ja sutra moram da odjavim auto pa me zanima placa li se ista kada se odjavljuje ili samo predam table i gotovo.Hvala
 
Top