Od ponedjeljka na benzinskim pumpama u Federaciji skuplji Eurodizel EN 590

Od ponedjeljka na benzinskim pumpama u Federaciji skuplji Eurodizel EN 590

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Od ponedjeljka će na svim benzinskim pumpama u Federaciji Bosne i Hercegovine biti skuplji Eurodizel EN 590 i koštat će 2 marke i 25 feninga. Cijena ovog naftnog derivata je 2 marke i 18 feninga, a od ponedjeljka će biti skuplji za 7 feninga po litri. Cijene ostalih naftnih derivata zasad ostaju nepromijenjene.
 
Član
ma dizel skace pravo ali koliko sam saznao na OMV pumpama ostaje stara cijena 2.18. raspitaj se daki u tom OMV-u kod vas u Tuzli sta kazu, u Sarajevu ce kako kazu biti (ostati) ista cijena
 
Legend
emirEX_sa je napisao(la):
ma dizel skace pravo ali koliko sam saznao na OMV pumpama ostaje stara cijena 2.18. raspitaj se daki u tom OMV-u kod vas u Tuzli sta kazu, u Sarajevu ce kako kazu biti (ostati) ista cijena

Vidjecu veceras kad podjem kuci, mada moram nesto prokomentarisati vezano za OMW.

Znaci uvjek sam sipao tamo gorivo, i nikada nisam imao problema, naprotiv Audi, kako je starije auto, i obicni dizel zimi ima problema sa paljenjem, medjutim od prvi put kada sam nasuo na omw njihov alpine dizel nisam imao problem paljenja, znaci top top, medjutim po prv put u zivotu sad vozim benzinca, i ono totalni sam laik za to i nisam u toku gdje je bolje sipat ga u TZ, i samo nastavim na OMW, medjutim auto mi ubrzo pocne trzat i ujutro kad upalim radi 3 sec i ugasi se ... :icon_evil: poludio, auto staro 7 dana,... odem u servis, kad ono voda...

Prijatelj koji vozi Mazdu2 novu preporuci mi Energopetrol, stara pumpa u TZ ko je lokalac zna gdje je (kod doma za nezbrinutu djecu), a pumpa kakva je bila 89 takva je i danas, i naspem tamo gorivo, da bi sa istom kolicinom uspio 20% vise preci, auto bolje vuce, a trzanju ni traga... hmmm :icon_confused: da se covjek razocara u sve zivo....

Mislim nije direktno vezano za ovu temu, ali da ne otvaram jos jednu...bezveze..


Sto se tice poskupljenja, meni je nasut za 30KM kao i do sada pa koliko god da je..
Ako bude stani pani, moze se i biciklom
 
Član
E daki i kod mene ujutro kad upalim digne obrtaje na 1500-1600 i ugasi se odma.....
Isto sipam na omv-u.
Al nije mi se prije desavalo dok je u garazi bio al sad kako je posto siroce i spava vani to mi se pocelo desavat.
 
Legend
smajke je napisao(la):
E daki i kod mene ujutro kad upalim digne obrtaje na 1500-1600 i ugasi se odma.....
Isto sipam na omv-u.
Al nije mi se prije desavalo dok je u garazi bio al sad kako je posto siroce i spava vani to mi se pocelo desavat.

Probaj Energopetrol
 
Član
ja sam primjetio kod OMV goriva (benzin) da mi dosta prije ode nego kad naspem na nekoj drugoj pumpi. jednostavno ne mogu vise od 80km preci sa 10l a inace kad negdje drugo naspem predje 110 -125km na 10l goriva
 
Član
ma prelazim na benzinjaru kaku pod hitno 1.1 il' 1.2 a Bushu .ebem sve zhensko u familiji starije od 17 godina ;)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ja sam primjetio kod OMV goriva (benzin) da mi dosta prije ode nego kad naspem na nekoj drugoj pumpi. jednostavno ne mogu vise od 80km preci sa 10l a inace kad negdje drugo naspem predje 110 -125km na 10l goriva

Potpis!! Ko da havu sipaju cc Razlog zbog kojeg sam prestao tamo sipat benzin Nasuo na energopetrolu razlika nebo i zemlja
 
Legend
Ja potpuno suprotno mogu reci za OMV dizel, puno vise kilometara prelazim sa njihovom naftom nego sa bilo kojom drugom... motor puno mirnije radi, ne prlja se naftni filter brzo, a zimi ne ledi...

I isplatnije mi je par feninga vise platiti naftu kod njih, jer znam sta sipam...
 
Član
Liga je napisao(la):
Ja potpuno suprotno mogu reci za OMV dizel, puno vise kilometara prelazim sa njihovom naftom nego sa bilo kojom drugom... motor puno mirnije radi, ne prlja se naftni filter brzo, a zimi ne ledi...

I isplatnije mi je par feninga vise platiti naftu kod njih, jer znam sta sipam...

oni su za benzin pricali, a i daki je pohvalio njihov dizel.
ja u subotu navece nasuo pun rezervoar. procito ujutro u novinama da bi trebalo ici na 2,25. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top