Od 01.06.2008 naplata putarine na autoputu A1 u mjestu Jošanica

Od 01.06.2008 naplata putarine na autoputu A1 u mjestu Jošanica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Temeljem dopisa Federalne direkcije za izgradnju, upravljanje i održavanje autoputova, obavještavamo građane da 01. 06. 2008. godine u 06,00 sati započinje naplata putarine na naplatnom mjestu Jošanica na autoputu A1.

Sukladno Odluci o naplati takse za korištenje puta A1 Vlade FBiH visina takse iznosi za:

- kategoriju vozila I - 1,5 KM (motocikli, putnička vozila i laka dostavna vozila);

- kategoriju vozila II – 3,00 KM (kombi vozila, putnička vozila sa prikolicom, karavani s visinom od 1,3 m na prednjoj osovini i laka dostavna vozila sa prikolicom karavanom, dvoosovinska vozila kao što su kombi vozila bez prikolice);

- kategorija III - 5,00 KM - kamioni sa ili bez prikolice, sa ukupno dvije ili tri osovine, karavani s visinom većom od 1,3 m na prednjoj osovini i kombi vozila sa prikolicom ili karavanom sa ukupno tri osovine);

- kategorija IV - 7,00 KM - kamioni sa ili bez prikolice sa četiri ili više osovina, tegljači sa poluprikolicom, autobusi sa ili bez prikolice sa četiri ili više osovina, kombi vozila sa prikolicom ili karavanom sa ukupno četiri ili više osovina).

Federalna uprava policije
 
Član
a šta ako se uključim u ilijašu??? šta onda?? ja se stvarno nadam da če graditi rampe na svakom izlazu..što li se mi uvjek moramo izdvajati od ostatka normalnog svijeta?..
1.5KM nije puno ali brate naplati i onom koji se uključuje i u ilijašu i u visokom.a ne ovako samo iz sarajeva...ma bezveze pravo
 
Član
pa ti se ukljuci u ilijasu, al ces morat platit kad budes htio izaci... gradice se vjerovatno i dole negdje kod izlaza sa auto puta. i moras platit il na ulazu il na izlazu. nemozes oboje fulat :D
nisu ni oni valjda glupi da stave samo na jednu stranu...
 
Član
extra!!! za par mjeseci ce se skupit para da se izgradi i nastavak dionica,super krenuli smo :)
 
Član
ma nek uzimaju samo da shta pametno urade od tih para, al kao shto to kod nas biva te ce pare velikim dijelom nekom u dzhep, a mali iznos ce se izdvajati za cestu ;)

j.......................................................................................ebo zemlju koja BOSNE nema !
 
Član
Dnevno prodje 15000 automobila i nek' daju po 1.5 KM, lijepih para se skupi! A gdje ce otici, to samo oni znaju! A gradit ce se rampe na svakom izlazu i ulazu a trenutno je samo u Josanici! I jedinstvena je cjena do Dobrinja!
 
Član
Nije puno,al i nije im vrijeme jos za naplatu, mislim da su trebali jos xxx one sjebane dionice sredit, ap tek onda vrsit naplatu! Al izgleda da nema novca, valjda ce od naplate uskoro dovrsiti i ostatak A1..
 
a fala bogu da su krenuli s tim pa kako tako pod uslovom da to ide za nase puteve a ne za guzonje...ja bi im davao i vise para...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
pa ti se ukljuci u ilijasu, al ces morat platit kad budes htio izaci... gradice se vjerovatno i dole negdje kod izlaza sa auto puta. i moras platit il na ulazu il na izlazu. nemozes oboje fulat :D
nisu ni oni valjda glupi da stave samo na jednu stranu...

ma ja bih volio da oni prave na svakom izlazu..nije problem platiti kad svi plaćaju..radije ću dati 1.5KM nego sj...ati auto na "alternativnom" pravcu..

al nešto sam danas kao čuo da planiraju graditi rampe na izlazima ia da će cjena biti 0.11KM po kilometru (kažu da je to cjena kao što je u regionu) što je opet koliko toliko prihvatljivo..ja kad idem za Bg platim 210Din (oko7KM ako se ne varam) za nekih cirka 70-80Km..(nisam baš siguran 100% za kilometražu)
znači kod nas bi do zenice bilo nekih 7.5KM znači za nekih 10 godina:)
 
Član
ma nek povecaju cijene duplo !!! samo da ne bude tamo radara dje , znaci kad platis da ga deres koliko mozes :D :D
 
Član
kad to spomenu, bas me interesuje da li ce pajkani-presretaci placati putarinu... :D krc hoce... al et...
 
Član
Prosao sam triput, ide brzo, najvise 3 auta ispred na rampi bude.
Ja sam vidio na tv to za 0.11 feninga, direktor te firme FEDA je tako rekao valjda.
 
Član
koliko je sad dinar u odnosu na marku? nekad davno je bio oko 30/1
a evo danas sam imao svoj doprinos razvoju autocesta..brzo ide jest da nije bila neka špica. a načuo sam da bi krajem godine trebalo da se počne sa gradnjom naplatne stanice u podlugovima..i ovo je skroz ne provjerena informacija. preko babine tetke, pa njena komšinica,njen sin itd..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top