Octavia 2 i opruge ?

Octavia 2 i opruge ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav!
Prije nekih mjesec dana sam stavio sportske opruge V-max 30-35mm(made in Germany?) ...Nisam stigao prije da pisem ali sam odmah tad primjetio da posle stavljanja opruga zadnji tockovi mi stoje malo nakoso...Znaci golim okom se vidi da zadnji tockovi stoje ukrivo tj nakoso....Sa autom nemam nikakvih problema posle toga...auto nije izgubilo na udobnosti nimalo..ne vuce mi ni u jednu stranu..znaci ponasa se isto kao i sa orginalnim oprugama....Jedino sam primjetio da mi auto lezi bolje u krivinama i da se neljulja u zavojima uospte kao prije...Na autu su mi fabricke gume i felge 205/55 R 16
Optiku nisam uopste radio...E sad pitanje jel trebam raditi optiku na autu ponovo....Zvao sam Skodin servis i oni kazu kao da nema potrebe da se radi optika kad se mjenjaju opruge...I ovaj jaran sto mi je mjenjao opruge kaze da nema potrebe za optikom....???????
 

IGY

Član
ja sebi na ibizi kad sam mjenjao opruge morao sam ivci na optiku
a to ako ti zadnji stoje malo nakoso je normalno jer moraju biti blago nakoseni a to se primjeti vise kad se spusti auto pa se guma priblizi blatobranu;)
 
Član
damko druze sasvim normalno da sto vise spustas auto da vise tockovi se krive...kod mene na fabiji su prednji isto uletili prema unutra za jedno cenat ipo :)...zadnji nisu posto mi je polukruti ovjes...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
damko druze sasvim normalno da sto vise spustas auto da vise tockovi se krive...kod mene na fabiji su prednji isto uletili prema unutra za jedno cenat ipo :)...zadnji nisu posto mi je polukruti ovjes...
kako mislis polukruti..ja sam gledao kad mi je covjek mjenjao opruge...pozadi smjesno 5 minuta posla....veliki saraf na lafeti zadnjoj ispod diska se odvrne,izvuce,lafeta se popusti i opruga se samo skine i stavi druga.....
Vidjam dosta golfova A5 koji su spusteni i isto tako zadnji tockovi stoje ukoso....ja sam ljudi laik po ovom pitanju..zato me i buni...zato i trazim pravi odgovor ovde...
 
Član
u oktavije 2 je pozada neovisno vješanje točkova (svaki točak zasebno ovješen o karoseriju) zato ti idu unutra kad se auto spušta isto se može desiti kad puno natovariš auto vidjećeš da točkovi bježe unutra,tako da je normalno što je spuštenija da točkovi idu unutra,
 
Član
Moram vala jednom i tu Octaviu vidjeti. Ima ona jedna sto ima na sebi sve od Miloteca, al nikako tvoju da vidim :)
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Moram vala jednom i tu Octaviu vidjeti. Ima ona jedna sto ima na sebi sve od Miloteca, al nikako tvoju da vidim :)

pa to je ta...:icon_smile:

nego ja nedobih opet odgovor pravi jel trebam raditi optiku ili ne:icon_cry:
 
Član
Ne trebas..barem po mojem misljenju...

Ima jedan ciganski nacin an provjeru ovjesa, uzmi krede i isaraj po gumi po povrsini z agazenje....provozas jedno 50-ak m i pogledas na koju shemu se kreda skinula...ako su crte na njoj usporedne sa sarama gume ( ukoliko nisu ala F1 Eagle itd..nego normalne ) onda je odokativno oke...ako nisu paralelne onda drugi par carapa :)
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Moram vala jednom i tu Octaviu vidjeti. Ima ona jedna sto ima na sebi sve od Miloteca, al nikako tvoju da vidim :)

uskoro ce biti jos jedna, cekam da se ofarbaju dijelovi :D

damko druze, ajd molim te postavi koju sliku da vidim na sta lice tockovi kad gledas straga ili ti ga odozada :)

hvala
 
Član
to mogu sutra....danas dezuram citav dan na poslu tako da mogu tek sutra....
a sutra sam u Sarajevu svakako pa mi cimni broj na PM pa da se vidimo na kafi..izmedju 13 i 15 sati ako mozes...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top