Obrada enterijera - komplet!

Obrada enterijera - komplet!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da ionako ima polu-odgovorenih pitanja na ovu temu ali bi svejedno zelio znati: dali u Sarajevu ili blizoj okolini postoji neko ko se ozbiljno bavi sredjivanjem enterijera? :icon_question:

Prije svega tu mislim na presvlacenje neba, poda i sjedista te lakiranje kontrolne table u min. 2 boje (crno-crvena kombinacija bi bila najpozeljnija!)

Pa sad bih Vas redom zamolio da mi ostavite kakav broj ili lokaciju kod koga bih to mogao odraditi, a i cijena mi igra znacajnu ulogu.... (citaj: da sam mislio ici grlom u jagode, otisao bi do Grizelja) :icon_biggrin:

Unaprijed zahvalan.....

PS. U pitajnu je Honda Prelude 2.0b DualCarb 1984 g., bez elektronike (jer se osipam na istu!), "red devil" boja exterijera u kombinaciji sa crnim branicima i ukrasnim lajsnama.... Ako i nakon ovoga budu potrebne slike, oticu slikati ali odma! :icon_biggrin:
 
Član
Pa napravi svoju garazu pa predstavi auto sa slikama lepo.

A sto se tice entereijera, ako imas para ides ljudima specijalizovanim za to, ne znam ko su i gdje su ali nacices ih ne brini.

A ako nemas para ko i sav normalan svet onda odes lakireru i kazes da ti ofarba tablu na isti nacin kao sto farba branike sa tvojim zeljenim bojama, pozeljno da kupis sam boju ako se on slaze ili da mu kazes da nadje neku malo bolju a ne najjeftiniju.

A sto se tice neba, presvlaka i tapacirunga na vratima odes nekom (skoro bilo kojem) tapetaru ili kako se vec zove i kazes hocu to da mi sasijes od takvog materijala i takve boje.

Obidjes par ljudi da vidis cijene i ko ti se najvise svidi radi. moraces i sam ponesto(mnogo) da radis ili popravis ali ce krajnji rezultat biti zadovoljavajuci.

Mozes poceti od svog nekog majstora mehanicara ili limara pa krenuti dalje . U principu svi se oni znaju i znaju kako ko i za koliko radi.

Eto nadam se da sam ti makar malo pomogao, konkretno ne mogu nista jer nisam iz sarajeva ali ovo je neka logika stvari valjda :icon_biggrin:
 
Član
Sccanacristiani je napisao(la):
Vidim da ionako ima polu-odgovorenih pitanja na ovu temu ali bi svejedno zelio znati: dali u Sarajevu ili blizoj okolini postoji neko ko se ozbiljno bavi sredjivanjem enterijera? :icon_question:

Prije svega tu mislim na presvlacenje neba, poda i sjedista te lakiranje kontrolne table u min. 2 boje (crno-crvena kombinacija bi bila najpozeljnija!)

Pa sad bih Vas redom zamolio da mi ostavite kakav broj ili lokaciju kod koga bih to mogao odraditi, a i cijena mi igra znacajnu ulogu.... (citaj: da sam mislio ici grlom u jagode, otisao bi do Grizelja) :icon_biggrin:

Unaprijed zahvalan.....

PS. U pitajnu je Honda Prelude 2.0b DualCarb 1984 g., bez elektronike (jer se osipam na istu!), "red devil" boja exterijera u kombinaciji sa crnim branicima i ukrasnim lajsnama.... Ako i nakon ovoga budu potrebne slike, oticu slikati ali odma! :icon_biggrin:

igraj se sa enterijerom, al nemoj pretjerati!!! nekada je manje više!
 
Početnik
ja ti mogu odraditi sve sto se tice tih fazoniranja pri farbanju naravno, a za presvlacenje pitaj ove cunere sto se bave eko kozom i tako... :)
posalji slike sta si konto farbat i na koji nacin na PM i ja cu ti sastavit neku finu cjenu ako si vec kokuz :)
sala naravno, tu sam da pomognem...pozz
 
Sto se tice sjedista ,radim sve ama bas sve ,a sto se tice tapacirunga i krovova neradim nista.
Krovovi i ravni tapacirunzi se mogu uradit , a oni sa brijegovima tapacirunzi nema sanse, i nemoj dozvolit da ti iko radi tapacirunge ako su neravni.
Neravni tapacirunzi se rade pod presom . a tu presu ima samo proizvodjac automobila :))).
ZNACI NEDAJ DA TI IKO CACKA TAPACIRUNGE(jedino ako su ravni)
 
Član
ma moze i to da se uradi, recimo kontaktiraj clana mahir_011 iz Doboja i vidi kod njega i nek ti kaze ko je radio na pezou a prilicno su neravni :D
 
menjic je napisao(la):
ma moze i to da se uradi, recimo kontaktiraj clana mahir_011 iz Doboja i vidi kod njega i nek ti kaze ko je radio na pezou a prilicno su neravni :D

evo sam uspio kod momka u kiseljaku zavrsiti presvlake sjedista i krova koji je srecom skroz ravan (izuzev suncanih vizira) ali imam drugi problem - citava prednja tabla i veci dio vrata je zapravo oblozen skaj-kozom i nemogu naci nikoga da to ofarba....cak ni profesionalnci koji dugo rade sa kozom nisu smjeli (citaj: nisu znali!) upustiti se u posao....

ps. ostatak plasticnih komponenti (pola table, plastike kod nogu i stranice) su ofarbane u crnu mat sa kombinacijom crvene, sto i jeste ideja vozila ali sam zamislio te strane u crvenoj boji....dali je uopste moguce iz sive farbati kozu u crveno??
 
Sccanacristiani je napisao(la):
menjic je napisao(la):
ma moze i to da se uradi, recimo kontaktiraj clana mahir_011 iz Doboja i vidi kod njega i nek ti kaze ko je radio na pezou a prilicno su neravni :D

evo sam uspio kod momka u kiseljaku zavrsiti presvlake sjedista i krova koji je srecom skroz ravan (izuzev suncanih vizira) ali imam drugi problem - citava prednja tabla i veci dio vrata je zapravo oblozen skaj-kozom i nemogu naci nikoga da to ofarba....cak ni profesionalnci koji dugo rade sa kozom nisu smjeli (citaj: nisu znali!) upustiti se u posao....

ps. ostatak plasticnih komponenti (pola table, plastike kod nogu i stranice) su ofarbane u crnu mat sa kombinacijom crvene, sto i jeste ideja vozila ali sam zamislio te strane u crvenoj boji....dali je uopste moguce iz sive farbati kozu u crveno??

što ne obložiš kožom te sive dijelove
 
Sccanacristiani je napisao(la):
menjic je napisao(la):
ma moze i to da se uradi, recimo kontaktiraj clana mahir_011 iz Doboja i vidi kod njega i nek ti kaze ko je radio na pezou a prilicno su neravni :D

evo sam uspio kod momka u kiseljaku zavrsiti presvlake sjedista i krova koji je srecom skroz ravan (izuzev suncanih vizira) ali imam drugi problem - citava prednja tabla i veci dio vrata je zapravo oblozen skaj-kozom i nemogu naci nikoga da to ofarba....cak ni profesionalnci koji dugo rade sa kozom nisu smjeli (citaj: nisu znali!) upustiti se u posao....

ps. ostatak plasticnih komponenti (pola table, plastike kod nogu i stranice) su ofarbane u crnu mat sa kombinacijom crvene, sto i jeste ideja vozila ali sam zamislio te strane u crvenoj boji....dali je uopste moguce iz sive farbati kozu u crveno??
Pozzz ,hvala sto me reklamiras :) ,evo ti broj od momka sto sam mu radio bmw-a u bijelu kozu,on je farbo tablu 062213762 Boris se zove..
a evo i slikica tvoje honde(usliko sam sve)
061930326 tahir
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
tahire, poslao sam ti PM,
ako možeš odgovori kad budeš imao vremena

Ok drug ,odgovorio sam ti ,izvini sto kasnim sa odgovorom,ovih dana sam bio u frci sa vremenom ,pa nisam se odavno logovo na tuning....
Evo ti slika sto sam radio presvlake za 4-ku golfa od crnog auto stofa(inace ih za ricaro sjedista radim po 180,00 KM) tebi sam reko " dzuture";) cijenu s obzirom da imas i popravki.
pozzzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top