obrada diskova

obrada diskova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
prednost ovakve obrade diskova (na licu mjesta) je u tome sto se ravnaju prema glavcini. Ako je npr prilikom udesa (nedaj boze :icon_smile: ) glavcina iskrivljena (rijec je o desetim mm) ,bilo kakav disk da se montira na istu,opet ce da trese prilikom kocenja.
prije obrade




poslije obrade




i jedan clip...proces
http://www.youtube.com/watch?v=6LMK_tqttX8
http://www.youtube.com/watch?v=DR49cNyNwsY
 
Član
nije losa stvar i kolko para je to zadovoljstvo da se odradi ?
ja redovno tj na asvakom autu kojem su diskovi OK tj imaju mesa dovoljno za obradu odnesem kod tokara koji to radi isto profesionalno na svakoj kucki do sad sam radio i na ovoj cu sljedeci tjedan vjerovatno jer sam nove plocice uzeo i prava stvar je imas nov disk za 10 km po komadu :)
 
Član
nisu skupi kad su kvalitetni kod nas se smece prodaje

i da moj zadnji diskovi su skoro 800 maraka pa vidi jesu skupi za auto od 20 godina :)
 
Član
Ma ja to sam sebi odradim ha ja komsija mi ima te tokarske strojeve i dosta sam naucio da radim na njima tako da sam sebi uradio prednje diskove i zadnje dobose samo sam se namucio sa diskovima oni ventilirajuci pa dok sam ih centrirao izgubio sam dosta vremena a od kako sam ih uradio i plocice mi budu duze i nema treske kada kocim pozzz
 
Početnik
bmwscaner je napisao(la):
nisu skupi kad su kvalitetni kod nas se smece prodaje

i da moj zadnji diskovi su skoro 800 maraka pa vidi jesu skupi za auto od 20 godina :)



zadnji diskovi VALEO za E30 130EUR, a MAGNUM 180EUR
 
Član
Drug,

šta misliš dali bi bilo pomoći meni sa mojim diskovima da ih ovako obradimo, da li posle obrade tresli pri kočenju?

Koliko košta ovo zadovoljstvo za sve 4 diska?
 
elmo je napisao(la):
Drug,

šta misliš dali bi bilo pomoći meni sa mojim diskovima da ih ovako obradimo, da li posle obrade tresli pri kočenju?

Koliko košta ovo zadovoljstvo za sve 4 diska?

100% nece vise tresti...samo cijena je 25 po disku...ako ces 4 kom mozda gazda i popusti malo
 
Početnik
bmwscaner je napisao(la):
merdecesW126 je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
nisu skupi kad su kvalitetni kod nas se smece prodaje

i da moj zadnji diskovi su skoro 800 maraka pa vidi jesu skupi za auto od 20 godina :)



zadnji diskovi VALEO za E30 130EUR, a MAGNUM 180EUR



e30 325 IX ventilirajuci dakle za kolko ih nudis?



???
ne nudum ti ništa, samo prenosim informaciju
vozio sam E30 Baur 323i '88, za njega su ne ventilirajućii od 260mm

mislio sam da samo M3 odstupa od ostalih modela sa zadnljim kočionim diskovima
 
Član
od ix-a zadnji ventilirajuci su skuplji od M3 diskova ;)

i samo 325ix karavan ima zadnje ventilirajuce diskove :)
 
Član
Nebi ja nesto to radio na diskovima, nek radi ko hoce. Kako neko napisa, diskovi uopste nisu tako skupi i izdrzat ce bar 30000 km. Diskovi se ovom obradom dodatno stanjuju, primjera radi, nov disk prednji ventilirajuci na Saxu VTS sirok je 22 mm, a minimalno se smije stanjiti na 18 mm. Znaci samo 4 mm, a ovaj da bi poravnao disk, treba ga stanjiti najmanje po milimetar sa svake strane, u finalu -2 mm. A ovaj pojedeni disk je vjerovatno vec stanjen upotrebom, kad ga obradis, tad vec ide ispod tvornicke tolerancije i to nije to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top