obnovljeni-seat-leon-na-salonu-u zenevi

obnovljeni-seat-leon-na-salonu-u zenevi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
seat%20leon%20220201111.jpg

Iako i dalje jedan od najprivlačnijih predstavnika u C segmentu, Seat Leon se na tržištu nalazi još od 2005. godine, tako da ne iznenađuje pojavljivanje njegove redizajnirane verzije na ovogodišnjem Salonu automobila u Ženevi.

Podsećanja radi, uz revidirani Leon, Seat inače u Ženevi promoviše i doteranu Alteu, Alteu XL i proterensku Alteu Freetrack, kao i Exeo ST (Sport Tourer – karavan) i Leon Ecomotive Concept.

Velikih dizajnerskih izmena na spoljašnjosti restilizovanog Leona i nema, budući da realno nisu ni bile potrebne, pa se ovde pre svega radi o evoluciji već dobro poznatog izgleda.

Najočigledniju promenu je u stvari doživeo zadnji deo sa novim svetlima i doteranim poklopcem prtljažnika (sa većim staklom), dok se napred primećuju revidirani gril (sa smanjenim Seat logom) i branik, kao i veća svetla. Uz nove retrovizore i dizajn aluminijumskih točkova, to je to.
http://auto.blog.co.yu/gallery
/108/seat%20leon%202202011111.jpg
Što se unutrašnjosti tiče, osveženi su prednji panel, centralna konzola i oplate vrata, uz naravno kvalitetnije materijale i bogatiju opremu (posebno bezbednosnu, koja sada standardno uključuje ABS + TCS, ESP i EBA sisteme). Novost je i XDS sistem, koji uz pomoć ESP-a (elektronska kontrola stabilnosti) poboljšava trakciju automobila. Paleta motora obuhvata ukupno 10 agregata (5 benzinaca i isto toliko dizelaša), uključujući 1.8 TSI i 2.0 TSI benzince od 118kW/160KS odnosno 155kW/211KS i novi common-rail dizelaš 2.0 TDI od 125kW/170KS (svi se sada odlikuju smanjenom potrošnjom goriva i emisijom CO2).
[img]http://auto.blog.co.yu/gallery/108/seat%20leon%2011.jpg
seat%20leon%20111.jpg
 
Početnik
izgleda da se vise nema sta izmisljat,sve je vec izmisljeno,

ovo je novi a stari,ko koga tu laze:icon_question:
 
Član
eto majke mi ja i ne vidim skoro razliku :icon_eek:

Nidje veze, obrisu prasinu sa starog modela i odma ga izbacuj an auto salon, cisti marketing tupljenjem...:icon_rolleyes:
 
Član
Death_beat je napisao(la):
pod hitno im treba promjena dizajna...kako dolaze nova auta u konkurenciji, ovaj postaje ruzan..

pa dizajn nije nesto samo kad sam sjeo u njega bolje pozicije za volanom jes da je fr bio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top