Objavljena šira lista kandidata za Svetski automobil godine 2011.

Objavljena šira lista kandidata za Svetski automobil godine 2011.

Član
33469-Aston_Martin-Rapide_2010_1024x768_wallpaper_02.jpg


Zahuktava se još jedno izdanje prestižnog izbora Svetskog automobila za 2011. godinu, a na listi se nalaze imena nominovanih u četiri kategorije.

Na aprilskom New York Auto Showu i ove godine će biti dodeljeno cenjeno priznanje za Svetski automobil godine, a sada je objavljena šira lista kandidata za laskavu titulu.

Da bi neki model automobila učestvovao u izboru mora biti u proizvodnji i u prodaji u najmanje pet zemalja na najmanje dva kontinenta. Ovaj izbor je osmi po redu i ponovo okuplja krem svetskog automobilskog novinarstva. Uz izbor Svetskog automobila za 2011. godinu, obaviće se i izbor sportskog automobila godine, "zelenog" automobila godine i dodela nagrade za najuspešniji automobilski dizajn.

Prošle godine titulu Svetskog automobila godine osvojio je Volkswagen Polo, a najbolji sportista bio je AR8 V10. Konačni pobednici i osvajači titula u svim kategorijama biće objavljeni na Salonu automobila u New Yorku.

Šira lista kandidata za WCOTY 2011.

Alfa Romeo Giulietta
Aston Martin Rapide
Audi A1
Audi A7
Audi A8
BMW 5
BMW X3
Citroen C4
Citroen DS3
Honda CR-Z
Hyundai Sonata / i45
Hyundai Tucson / ix35
Infiniti M
Infiniti QX
Jaguar XJ
Jeep Grand Cherokee
KIA Optima
KIA Sportage
Lexus CT200h
Lexus LFA
Mazda5 / Premacy
Mercedes-Benz CLS
Mercedes-Benz R
Mercedes-Benz SLS
MINI Countryman
Mitsubishi Outlander Sport / RVR / ASX
Nissan Juke
Nissan LEAF
Nissan March / Micra
Opel / Vauxhall Meriva
Peugeot RCZ
Porsche Cayenne
Renault Dacia Duster
Renault Latitude / Samsung Motors SM5
Saab 9-5
Suzuki Swift
Volkswagen Jetta
Volkswagen Touareg
Volvo S60 / V60
 
Član
meni licno SLS ovdje najjaci..iako mi nelogicno da se bira na nacin da su uzeti automobili iz svih klasa..
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Moraju obuhvatiti sve klase, ali realno ovdje će pobjednik biti Nissan LEAF ili Honda CR-Z

ma ok ako moraju samo je to dosta besmisleno....
gdje veza izmedju a7 , x3 i SLS-a ali ajd :)
da ne spominjem cjenovni raspon..

p.s. slazem se da je alfa prelijepa...
;)
 
Član
Ne bira se najskuplji ili najbrzi, nego najbolji automobil opcenito u svojim limitacijama klase.

Imas recimo Fiat Pandu koja je dobila titulu auta godine prije par godina i fakat kad ti provozas taj auto, to je odlican autic.

Ne ocekujes da bude ko Audi A8, al ne mozes joj naci ni neku manu. Ti ljudi provozaju sve aute i onda odlucuju.

Vjerujem da bi ovi auti mogli proci u finale...

Alfa Romeo Giulietta
Audi A8
Citroen DS3
Nissan LEAF
Opel / Vauxhall Meriva
Peugeot RCZ
 
To sam i ja rekao, Leaf ili CR-Z su jedini koji zadovoljavaju svijetski trend Duracel zeka-peka, tako da imaju najviše šanse.
Iako, tko zna, možda budu neki freak-ovi u žiriju pa izaberu A8 ili tako nešto.... :D :icon_smile:
 
Top