Obeleženo 20 godina Mazde MX-5

Obeleženo 20 godina Mazde MX-5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mazda%20miata20godina_02.jpg

Mazda Motor Korporacija priredila je krajem prošlog meseca, povodom proslave 20-ogodišnjice Mazde MX-5, poseban komemorativni događaj na Miyoshi pokaznom terenu u zapadnom Japanu.

Lansiran 1989. godine, Mazdin lagani sportski dvosed slavi svoj 20. rođendan ove godine. U spomen na ovaj događaj, preko 1,600 roudstera i njihovih vlasnika idu do mesta rođenja auta na Miyoshi pokaznom terenu.

Kada su se vrata na pokaznom terenu otvorila u 6:30 časova, pristigli rouddsteri dočekani su od strane osoblja. Oko 2.600 vlasnika i obožavatelja krenuli su iz svih krajeva Japana i inostranstva da se pridruže proslavi. Manifestacija je zvanično započeta zdravicom 20-ogodišnjeg vlasnika roudstera, koji je rođen iste godine kada je pokrenuta proizvodnja ovog legendarnog vozila.

U toku događaja, članovi razvojnog tima i vlasnici MX-5 iz inostranstva držali su govore; takođe, predstavljeni su klubovi vlasnika roudstera iz svih regiona Japana, a gosti su učestvovali i u kvizu sa pitanjima vezanim za roudster. Pred zatvaranje proslave, Mazdin izvršni direktor zadužen za razvoj vozila, Seita Kanai, obratio se zvanicama. Njegov uzvik “Roudster je večan” pozdravljen je gromoglasnim aplauzom zvanica.

Zoom-Zoom stilu, na kraju manifestacije svih 1.600 roudstera je prodefilovalo po stazi Miyoshi pokaznog terena.

Izvor : Mazda-rs.com
 
Da,da,citao sam bas u EVO-u skoro o tome,pa su usporedili prvu,originalnu i zadnju Miatu i kazu da je i dalje zabavna kao i stara.

Uglavnom iako neki (neopravdano) smatraju ovaj autek zenskastim meni je definitivno jedna od zelja posjedovat ga,premda nisam ljubitelj roadstera Miata mi je bas nekako privlacna ;)
 
Član
svaki put kad je osmmica bila na servisu, dobijem MX-5ticu za taj dan. auto je odlicno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top