OBAVJESTENJE OD HOSTING PROVIDERA

OBAVJESTENJE OD HOSTING PROVIDERA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Obavestavao sve vlasnike web hosting usluga da je doslo do ddos napada na jedan od web servera.
Broj konekcija prema serveru je bio ogroman, nismo bili u mogucnosti izvrsiti blokiranje ip adresa niti bilo koji drugi vid blokiranja napada.
Nase stranice niste mogli otvoriti tokom danasnjeg dana.
Server je sada u funkciji. Izvinjavamo se zbog problema.
Hvala na povjerenju, solucija.ba.

8.11.2010. 00:09
Trenutno su svi serveri u funkciji. Nekoliko servera je bilo pod ddos napadima nakon ddos na server gde se nalazi solucija.ba . Za sada nije u funkciji 217. server (EuNet). Server ce za svaki slucaj biti pusten tek ujutru. Napad na EuNet server je izvrsen pre 2h. Ne znamo da li je nas server bio na meti ili neki drugi, ali server je ugasen odmah nakon sto smo primetili da je link u EuNetu zagusen.
 
nista strasno, normalna pojava danasnjice,,,,, samo steta samo su nam serveri meta beze napada, ddos, nismo ni krekerima interesantni (hakeri su nesto drugo,,,,),,,,,

Sve u svemu, sve opet farcera, to je najbitnije,,,,
 
Član
Ma sve je to normalno Klinjo se docepa Shell-a Root-a ili pak botove "uzgaja" na nekom irc serveru i onda malo se igra! pokusajte sa Anti-Ddos ili ipak nadjite odakle je ddos-ano! pa se moze nesto uradit :)
 

xrx

Član
A da promjenite hosting? Imam dosta iskustva sa tim stvarima (u web developmentu sam preko 10 godina i od toga zivim) i generalno na nasim prostorima nema postenog hostinga. DDOS napadi su bili ucinkoviti prije 5-10 godina, sad se to rijesava u roku od par minuta (na pravim hosting serverima) i rijetko koja stranica pada zbog tako prostog napada. O response-u od 16 sati da ne pricam...
Recimo u Njemackoj se mogu naci serveri koji su dosta brzi,garantuju 99,99% uptime, imaju SLA procedure koje ne dozvoljavaju da stranica ode offline zbog par klinaca koji su otkrili neku skriptu, a nije nista skuplje... uostalom ako su pare problem, od ovoliko clanova lako se moze skupiti 100 i vise eura godisnje i onda smo svi mirni.

To je samo moj prijedlog, ostalo je na vama...
 
Član
Promjenili smo za 3 godine 5-6 hostinga i uvijek su bili problemi sa preopterecenjem servera.. Svi obecaju nizak server load dok se ne preselimo kod njih pa onda kazu da ih previse optrecujemo, od monsterhosta pa nadalje.. Na ovom serveru nemamo takvih problema, ovo sto se desilo nadam se da se nece ponoviti, bar ne u skorije vrijeme..
 

xrx

Član
Nadam se da nece biti problema :)
Postoji i opcija za cloud koji nudi tacno onoliko koliko placas. Kad vidis da imas preveliko opterecenje, pojacas instance-u i za 5 minuta (i nesto para naravno) imas jaci server. Izmedju ostalog, sam sebi stimas operativni sistem, imas root access na njemu i mozes radit (skoro) sve sto hoces. Naravno, takav hosting je 100% samo tvoj dok kod normalnog hostinga nikad ne znas s kim ga dijelis (iako svi tvrde da nije shared hosting)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top