NSU STANDARD I PRIMA3

NSU STANDARD I PRIMA3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ekipa malo friških slika za komentare.
NSU MAX STANDARD 250, utopljen za zimski san.
NSU PRIMA 3 150 ccm, zovemo je "primač" i već dugi
niz godina vjerno služi za sve i svašta.
:smajli21:
 
zasto ovo niko ne komentira,jest da je starija tema,al ljudi ovo se ne vidja svaki dan...navalite :D

odlicni motorici,prvi mi je bas simpatican :icon_smile:
 
Član
:icon_eek:
ovu temu nisam ni vidio...odlicni motori...imao sam jednog NSU-a u ocajnom stanju, nisam imao love da ga sredim i prodam ga dalje...zaj*ao se ko niko:icon_evil:
svaka cast na vozilicama, odlicne su...samo ih cuvaj:cool::cool::cool:
 
Član
Zahvaljujem na komplimentima, jer sam bio dosta razočaran nezainteresiranošću za ovom temom.
Ovdje se radi o 2 primjerka NSU motorkotača od ukupno 18 kojih imam u svojoj kolekciji. NSU standard iz 1953. je dosta rijedak što dokazuje veoma mala ponuda prodaje. Malo tko ostane hladnokrvan kad čuje njegov zvuk.
Koncepcija šasije i motora u toj davnoj 53. bila je čudo, a danas mogu reći i pravo remek djelo.
PRIMA 3 ( na slici) je izašla iz pogona Vogošća 1964. i bila je namjenjena za američko tržište. U to vrijeme ovi divni skuteri bili su hit. Elektro starter, nožni mjenjač s 4 brzine ( dvokraki: dole prstima i gore petom ), te mnoge druge perfomanse koje su utjecale na udobnost, učunile su ovaj skuter veoma poželjnim. Mogao bih ovako pisati par sati, no radije ću naglasiti jedan test kojim se ne ponosim ali je u tom momentu bio nužan. Trebao sam hitno 2 vreče cementa i u hipu sam se s prijateljem odvezao do dućana, te smo to na PRIMI obavili ko od šale. Tek uz pićence meni prostruji glavom što sam napravio. Ukrcao sam na PRIMU 100 kila cementa i nas dvojicu. Jeza me prošla jer moj prijo je težak nekih 110 kila, ja 80 i 100 kila cementa, a jadnica je to sve bez pogovora povukla.
Eto zašto se neke od nas ne treba nazivati čudacima, ako volimo i poštivamo staru i dobru tehnologiju.
:smajli21:
 
Član
NSU MAX vidjam svaki dan! Zanimljiva vozilica! I sto kazes zvuk je extra ali ovog "primaca" sam poslije rata vidio jednom, interesantan je! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top