Novi rekord u dnevnoj posjeti Panonskih jezera

Novi rekord u dnevnoj posjeti Panonskih jezera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Vjerovatno cete se upitati zasto, kakve veze ima sa forumom, i koga uopste briga. Juce sam cuo jednu zanimljivost, koja se nadovezuje na sve ovo, pa idemo redom.

U nedjelju na jezerima boravilo 12 hiljada posjetilaca

Tokom tri dana proteklog vikenda kompleks slanih jezera je posjetilo oko 26000 gostiju, a u nedjelju 13. jula je postavljen i novi interni rekord slanog vodenog parka u dnevnoj posjeti od 12000 gostiju (15% penzioneri, 10% djeca do 7 godina, 75 % tinejdžeri i osobe srednje dobi).



Ovako veliki broj gostiju iz našeg grada, kantona i svih dijelova naše zemlje potvrđuju svu opravdanost investicije Općine Tuzla u realizaciju II faze kompleksa i izgradnju novog slanog Panonskog jezera.

Izgradnjom novog slanog jezera jedinstvenog dizajna i sa otvaranjem Pannonica Meduza Beach Bara, uočljivo je da je na jezerima sve više i mladih iz našeg grada, a sudeći po gužvama na okolnim parkinzima Tuzla svakim danom poprima imidž značajnog turističkog odredišta naše zemlje.



Kako nam kažu iz uprave Pannonice, prihvat, smještaj i briga o ovako velikom broju gostiju prolazi bez većih problema zahvaljujući i dobrom planiranju organizacije rada u pripremnom periodu. Podsjetimo da preduzeće Pannonica upravlja kompleksom u svim segmentima rada kojeg čine:
# Nadzor i upravljanje filtersko - pumpnim postrojenjima za prečišćavanje jezerske vode

# Naplata ulaza i prakinga

# Ugostiteljstvo

# Sport i zabava

# Nadzor nad plažama i vodom

# Pružanje medicinske pomoći gostima te

# Briga o sanitarno - higijenskoj ispravnosti kompleksa


Kompleks Panonskih jezera je jedno od rijetkih javnih kupališta u našoj zemlji koje u potpunosti ima organizovanu spasilačko - redarsku službu i zasigurno je jedino kupalište koje ima stalno prisustvo ekipe Hitne pomoći i volontera Crvenog Križa.

Također, treba posebno istaknuti zavidan kvalitet vode. Zahvaljujući dobro urađenim remontima filterskog postrojenja, podzemnih instalacija, prelivnih kanala jezerske školjke i 24 satnim nadzorom, oba filterska postrojenja rade punim kapacitetima uz maksimalnu pogonsku spremnost što ima za rezultat kvalitet jezerske vode u oba jezera kao vode za piće što potvrđuju sve do sada urađene bakteriološke analize jezerske vode koje se rade tri puta sedmično od zvaničnog početka ljetnje sezone.

Kako kažu iz Pannonice, najavljena naredna dva dana zahlađenja i kišovitog vremena ekipa Pannonike će iskoristiti za mali predah i uređenje plaža kompleksa Panonskih jezera u Tuzli.

Moglo bih se reci impresivne brojke, sve ljepo izgleda, a vidjeti toliko turista u gradu, skoro pa nezamislivo. U do jucer rudarskom gradu, danas ljudi hodaju sa peskirima na ledjima u kupacim, rekao bih kao u MAKARSKOJ. Ah da ta Makarska. Ulazi mi covjek jucer u salon i pricamo o godisnjim odmorima, standardna konverzacija, kada ces, gdje i koliko dugo? Dolazimo na temu panonskog i kaze mi, da je bio u Makarskoj, vratio se prije dva dana i da negdje na glavnoj plazi ima velika tabla, putokaz, usmjeren ka BOSNI I HERCEGOVINI, i pise na njemu TUZLA - Panonsko 300 kilometara :D
 
Član
joj Daki sve je lijepo ali guzva je brate do bola.....ja odem i sjedim i derem pivu..kad ugrije samo se bucnem i po tus i opet na pivu....nema teorije da se covjek okupa kako treba...ALi super za grad i za sve TUZLAKE.....neka raje....
 
manja je guzva ovim danima mada je i tad guzva, ja najvise budem prije pocetka sezone ili na samom pocetku,cista voda i nema guzve..ovo nama dodje ko dalmatincima, prije sam im se cudio sto nece da se idu kupati, sad ih razumijem :)
 
Legend
MA dobro sve to, nego sega mi ovo da ima tabla u Makarskoj, crko sam se od smjeha :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top