Novi Rekord: Automobilom na paru pojurio 220 kilometara na sat

Novi Rekord: Automobilom na paru pojurio 220 kilometara na sat

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
auto1.wide.jpg


Britanski automobil na paru srušio je u utorak svjetski rekord u najvećoj brzini parnog vozila star 103 godine, piše Daily Mail.

Vozilo dugo nešto više od 7,5 metara, nadimka 'najbrži kotao na svijetu', postigao je prosječnu brzinu od 225 kilometara na sat (140 milja na sat) u dvije vožnje održane na 1609 metara dugoj stazi u vojnoj bazi američkog zrakoplovstva Edwards u Kaliforniji.

Vozač Charles Burnett nadmašio je prijašnji rekord od 204 kilometra na sat koji je 1906. godine postavio Amerikanac Fred Marriott u Stanley parnom automobilu na pješčanoj stazi u Daytoni.

- Bilo je nevjerojatno. uživao sam u svakom trenutku. Postigli smo brzinu vrlo dobru brzinu već prilikom prve vožnje dok je druga prošla još i bolje. Automobil se izvrsno ponašao - izjavio je Burnett nakon rušenja rekorda.

auto4.jpg


Britanski automobil na paru srušio je u utorak svjetski rekord u najvećoj brzini parnog vozila star 103 godine, piše Daily Mail.

Vozilo dugo nešto više od 7,5 metara, nadimka 'najbrži kotao na svijetu', postigao je prosječnu brzinu od 225 kilometara na sat (140 milja na sat) u dvije vožnje održane na 1609 metara dugoj stazi u vojnoj bazi američkog zrakoplovstva Edwards u Kaliforniji.

Vozač Charles Burnett nadmašio je prijašnji rekord od 204 kilometra na sat koji je 1906. godine postavio Amerikanac Fred Marriott u Stanley parnom automobilu na pješčanoj stazi u Daytoni.

- Bilo je nevjerojatno. uživao sam u svakom trenutku. Postigli smo brzinu vrlo dobru brzinu već prilikom prve vožnje dok je druga prošla još i bolje. Automobil se izvrsno ponašao - izjavio je Burnett nakon rušenja rekorda.

Postavljanje novog svjetskog rekorda, kojeg još mora potvrditi Međunarodna automobilistička federacija (FIA), uslijedilo je nakon niza otkazivanja prošlog tjedna zbog tehničkih problema, ali i lošeg vremena.

Burnett je bio za volanom ovog neobičnog vozila u obje vožnje.

Kao službeni rezultat rekorda uzeta je prosječna brzina u dvije vožnje preko iste udaljenosti s razmakom od sat vremena.

Automobil je izrađen od lakih materijala, karbonskih vlakana i aluminija, koji obavijaju čelični okvir. Pokreće ga čak 12 bojlera ukapljenog plina koji proizvode oko tri megawatta topline.

auto5.jpg
 

MTR

Član
Jay Leno ima ovih parnjaca punu garazu , gledao sam da Discovery jednom idu strahota , nalozis bukovine i opleti
 
wow
Bas je bilo tesko danasnjom tehnologijom oboriti rekord postavljen prije preko sto godina. Mislim svaka cast,ali nisam odusevljen. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top