Novi Porsche 911 Novi Renderi

Novi Porsche 911 Novi Renderi

Član
bmwscaner je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
Jos uvijlek ostaje pri klasicnoj liniji.Jos kad bi 911-ke mogle zgazit koji kilometar vise...ne bi skodilo :)

na sta mislis tacno ????
Upoznao sam par talijana koji su mjenjali motor na 911-ki sa manje od predjenjih 150k km na satu.Takodjer dosta oglasa sam vidio auta sa sj*banim motorom,isto sa relativno malo kilometara.S toga sam zakljucio da su im motori vise za flert,nego za dugotrajne veze :)

ovo auto je napravljeno da se siluje i ubija na stazi i bilo gdje u slobodno vrijeme tako da se nema sta ocekivati da predje pola milijuna nije do mercedes 123-ca :)

svako ima svoje misljenje i moze raditi sa svojim autom sta god hoce.. ali ja sam misljenja da je Porsche marka za ljubitelje klasicnih sportskih auta, koji imaju nesto drugaciji stil voznje od onih sto jargaju 3.0 calibre sa kojekakvim sankovima po sebi...
 
cayman je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
Jos uvijlek ostaje pri klasicnoj liniji.Jos kad bi 911-ke mogle zgazit koji kilometar vise...ne bi skodilo :)

na sta mislis tacno ????
Upoznao sam par talijana koji su mjenjali motor na 911-ki sa manje od predjenjih 150k km na satu.Takodjer dosta oglasa sam vidio auta sa sj*banim motorom,isto sa relativno malo kilometara.S toga sam zakljucio da su im motori vise za flert,nego za dugotrajne veze :)

ovo auto je napravljeno da se siluje i ubija na stazi i bilo gdje u slobodno vrijeme tako da se nema sta ocekivati da predje pola milijuna nije do mercedes 123-ca :)

svako ima svoje misljenje i moze raditi sa svojim autom sta god hoce.. ali ja sam misljenja da je Porsche marka za ljubitelje klasicnih sportskih auta, koji imaju nesto drugaciji stil voznje od onih sto jargaju 3.0 calibre sa kojekakvim sankovima po sebi...
Potpuno se slazem.A to da je 911 napravljena da se ubija na stazi,najveca glupost koju sam procito do sada na ovom forumu.
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
cayman je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
na sta mislis tacno ????
Upoznao sam par talijana koji su mjenjali motor na 911-ki sa manje od predjenjih 150k km na satu.Takodjer dosta oglasa sam vidio auta sa sj*banim motorom,isto sa relativno malo kilometara.S toga sam zakljucio da su im motori vise za flert,nego za dugotrajne veze :)

ovo auto je napravljeno da se siluje i ubija na stazi i bilo gdje u slobodno vrijeme tako da se nema sta ocekivati da predje pola milijuna nije do mercedes 123-ca :)

svako ima svoje misljenje i moze raditi sa svojim autom sta god hoce.. ali ja sam misljenja da je Porsche marka za ljubitelje klasicnih sportskih auta, koji imaju nesto drugaciji stil voznje od onih sto jargaju 3.0 calibre sa kojekakvim sankovima po sebi...
Potpuno se slazem.A to da je 911 napravljena da se ubija na stazi,najveca glupost koju sam procito do sada na ovom forumu.


http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_Supercup
nego za sta je 911-ka da nije za kruzanja po gradu ? :)
 
Član
to sto ne prelazi po pola miliona je normalno jer se takvi auti ne stede nimalo ...i maximalno se vrte ...
na tako velikim opterecenjima nijedan motor nebi mogao ni 100k..
 
Član
Mislim da si ti motori napravljeni sa nadom da ce biti hebavani non stop.. vjerovatno su ljudi mislili na to pa napravili i rezervu kao i za svaki motor.

Po meni je najveca glupost reci "ti motori nemogu ni 200k km izgurat" takvim ljudima ni civare nebi mogla biti ti 10 dana. Bez obzira koje auto vozis, servisi redovno, neka pravila postuj i nema ga da nece prebaciti 200k, 300k il o koliko se vec km prica.
 
Što kaže Mrva, većinom je stvar toga kako se postupa sa autom i njegovim motorom.
A dokaz kvalitete i pouzdanosti 911-ke odavno nije potrebno isticati. Iako moram... :D :icon_smile:

Prošla utrka 24 sata Nurburgringa - potpuno serijski, cestovni GT3 RS su dovezli na utrku direktno iz Stuttgarta (vozeći ga cestom), odvezli kompletnu 24-satnu utrku, pobjedili u klasi serijskih automobila, ukupno 13. od 200+ automobila na startu, i odvezli ga nazad cestom u Stuttgart. Jedina prepravka na autu je bila ugradnja prednjeg dijela zaštitnog kaveza da udovolji sigurnosnim standardima.
A ovo što crkavaju motori na nekim primjercima sa malo km je stvar drkanja. Događa se to i sa većinom auta sa sportskim prizvukom.
 
Top