Novi Mégane RS stiže već ovog proljeća

Novi Mégane RS stiže već ovog proljeća

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RENAULT je potvrdio kako na ovogodišnjem ženevskom auto salonu možemo očekivati predstavljanje Renaultsport verzije novog Méganea koja će se dijelom temljiti na nedavno predstavljenom trkaćem modelu Mégane Trophy.

Iako se isprva pretpostavljalo kako će nasljednika modela Mégane R26 doći samo u coupe izvedbi, navodno u Renaultu razmišljaju i o performance izvedbi s pet vrata, no o tom potom. Za sada se posvetimo RS coupeu kojeg bi trebao pokretati isti 2,0-litreni turbo motor, koji će sada razvijati snagu od oko 250 KS, a bit će uparen sa šest-stupanjskim ručnim mjenjačem.

Daljnje prednosti u odnosu na prethodnika bi trebale proizlaziti iz manje mase automobila, novog elektroničkog diferencijala koji će omogućiti bolje iskorištavanje pogona na prednje kotače, dorađenog ovjesa, kočničkog i upravljačkog sustava, aerodinamičkog bodykita i sl.

Ukratko, recimo kako se očekuje da bi novi Mégane RS trebao ubrzavati od 0 do 100 km/h za manje od 6 sekundi, dok bi različite modifikacije motora trebale omogućiti veću ekonomičnost, a time i smanjenu emisiju štetnih plinova.

Na kraju recimo i kako se početak prodaje očekuje već tijekom ljeta, dok bi cijene trebale postati poznate već tijekom ženevskog auto salona.
RMeganeRS09_1V.jpg

RMeganeRS09_2V.jpg

thumbnail.ashx
 
ne izgleda lose, pogotovo ova slike sa bocne strane auta...za razliku od normalnog, ovaj je i lijep :) edit: na kojoj je btw totalno drugaciji nego na ove druge 2 slike :icon_eek::icon_eek:

ali, 250KS, manje od 6 sec. problemi za konkurenciju..
 
Član
Pa dosta ranije stize nego sto sam mislio,kod nas jos nema nijedan obicni na cesti,u Sa se voza jedan na SLO tablicama..Znaci jesen-zima i mozda se pojavi neki i kod nas :cool:
 
Član
ma vala nije ni los bas dobar malo mu ova boja kaki ne stoji da je crven ili bijel vec bi bilo puno bolje u kombinaciji sa crnim felgama
 
Schumi je napisao(la):
Pa dosta ranije stize nego sto sam mislio,kod nas jos nema nijedan obicni na cesti,u Sa se voza jedan na SLO tablicama..Znaci jesen-zima i mozda se pojavi neki i kod nas :cool:

ja sam prije pola mjeseca u tuzli vidio jednog, na nasim tablicama..los i uzivo, isto kao i na slikama :) vise mi se svidja ovaj predhodni..
 
Član
RS ima 300 KS, ovaj ipak 250...nisu ista klasa...a vidio sam i ja uzivo...petovratni mi se i ne svidja bas, al trovratni mi je dobar, ovaj RS je jos bolji...svaka cast ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top