Novi Kia Cee D Sledece Godine

Novi Kia Cee D Sledece Godine

Član
@Edoze - posto Hyundai i Kia posluju u istoj grupi, Hyundai Motor group, cini mi se da je to taj motor 1,6 T-GDI sa 205KS,a 2.0 T-GDI ima 256KS! :)
Jako lijepa motorizacija...

Poredjenja radi:
Golf 1,4 kosta oko 25.000 KM
Pro Ceed 1,4 oko 20.000 KM

KIA nema jos izgradjen imidz kod nas, trebat ce za to dugo dugo vremena,a razlika u cijeni je tu i tamo ... :)
 
Član
nelle,znam ja to sve,pokusavaju osvojit trziste,pogotovo garancijom,mislim,neki tamo "kinez",kako se kod nas kaze,dodje i da 7 godina garancije?!
uz to,prave dobra auta,nisam cuo da imaju nekih problema,a i za znatno nizu cijenu,kako si i naveo...
pogotovo kia mi ima predobbre modele,hyundai manje-vise,nije moj stil,al kia pravi sve ljepsa auta...
a pogotovo je bauk kad izbace recimo 1,6T-GDI sa 250KS?
zato sam i napisao da je to sad u rangu 3,0TDI motora iz Njemacke (ne mislim samo na VAG koncern nego inace na Njemacku)...
znaci naredna verzija 2,0 T-GDI motora se moze ocekivat sa oko 300KS,ako nastave ovakvim tempom:cool:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
@Edoze - posto Hyundai i Kia posluju u istoj grupi, Hyundai Motor group, cini mi se da je to taj motor 1,6 T-GDI sa 205KS,a 2.0 T-GDI ima 256KS! :)
Jako lijepa motorizacija...

Poredjenja radi:
Golf 1,4 kosta oko 25.000 KM
Pro Ceed 1,4 oko 20.000 KM

KIA nema jos izgradjen imidz kod nas, trebat ce za to dugo dugo vremena,a razlika u cijeni je tu i tamo ... :)

i pored svega ostalog pro'ceed izgleda atraktivnije od golfa:cool::cool:
 
Član
Evo i prve zvanične slike , odlična kao i svaka Kia u posljednje vrijeme ;)

2013-kia-ceed.jpg
 
Član
Cudno izgleda, ali i zanimljivo u neku ruku. Cekam jos koju sliku, da vidim komplet vozilo :icon_biggrin:
 
Top