Novi detalji i fotografije za 2012 Nissan GT-R

Novi detalji i fotografije za 2012 Nissan GT-R

Član
Japanski proizvođač automobila,Nissan,je upravo objavio detalje i fotografije novog 2012 GT-R modela, predviđenog da izađe u prodaju na domaće,japansko,tržište 17. novembra tekuće godine,po cijeni od 8.694.000 JPY (77.150 €).
Model 2012 GT-R dolazi sa unaprijeđenim performansama kao i aerodinamikom, manjom potrošnjom i unaprijeđenim enterijerom.


Uploaded with ImageShack.us
Postavka modela se sastoji od edicije za kružne trke "Club Track" i ultra ekskluzivne "EGOIST" verzije. To znači,da cijeli opseg Nissan GT-R dolazi u šest verzija,uključujući i "Pure edition","Black edition","premium edition" i "SpecV".


Uploaded with ImageShack.us
Svaka od ove dvije nove verzije imaju svoju namjenu,2012 Nissan GT-R Club Track edicija je razvijena ekskluzivno za trkačke staze,dok je "EGOIST" edicija cijela u ekskluzivi,sa vrhunskim muzičkim sistemom i Bose-a, i dozvoljavajući svakom kupcu da izabere jednu od 20 boja za unutrašnjost.


Uploaded with ImageShack.us
Što se performansi tiče,svi modeli GT-R dobili su dodatnih 44 KS u poređenju sa prošlim generacijama,u prevodu, sada njihovi motori proizvode 530 KS pri 6.400 o/min i 612 Nm obrtnog momenta između 3.200 i 6.000 o/min. Ovo je postignuto sa većim pritiskom u turbinama,štelovanjem ventila i odnosom miješanja vazduha kao i novim izduvnim sistemom sa većim izduvima.


Uploaded with ImageShack.us

2012 Nissan GT-R će biti u ponudi i na tržištu Sjeverne Amerike,Evrope i ostalih regija u Februaru 2011.Nissan takođe razmišlja o ponudi "EGOIST" verzije u Evropi i na Bliskom Istoku,kao i "Club Track" ediciju.
 
Član
Ovo je auto koje stvarno postujem :cool:

Gledao sam neke sluzbene testove, 3.0s ide do 100 km/h, strasno... :icon_eek:
 
Član
ovo je postena cijena...kad bi kontao o nekom supercaru ovo bi bio mozda najbolji izbor :)
 
Član
kod starog su mi ljepše felge i izduvni sistem, onaj s 4 rore...

svakako ovaj GTR predstavlja nekakav best buy sporstkih auta, i zbog toga i zvuka i svih ostalih stvari, bio mi moj top favorit da imam potrebnu siću xD
 
Zvijer je ovo, ali pojava uživo je nešto posebno. Prije par dana sam bio u Splitu i vidio srebrnog GTRa, neki lik ga potezao malo po gradu, zvuk i ubrzanje nevjerojatni, pitam se samo kakav je osjećaj za volanom...

A ovaj novi može biti samo još bolji, ništa drugo... ;)


Ali ovo mi nikada neće biti jasno: zašto Spec-V košta 150 000 €, mislim, znam da ima keramik kočnice, malo karbonskih dijelova i drugačiji ovjes, ali je DVOSTRUKO SKUPLJI od standardne verzije.... :icon_eek: :icon_question:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ali ovo mi nikada neće biti jasno: zašto Spec-V košta 150 000 €, mislim, znam da ima keramik kočnice, malo karbonskih dijelova i drugačiji ovjes, ali je DVOSTRUKO SKUPLJI od standardne verzije.... :icon_eek: :icon_question:

porez na budale... hoćeš se isticati (od populacije koja posjeduje i kupuje GTR) platit ćeš masno !
 
Top