Novi Citroen C3 i zvanično

Novi Citroen C3 i zvanično

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
citroen%20c3%20444.jpg

Nekoliko dana posle onih ekskluzivnih slika sa zatvorene prezentacije za dilere francuske marke, Citroen je sada i zvanično objavio fotografije nove, druge generacije modela C3, koga će šira javnost moći da upozna na septembarskom IAA Salonu automobila u Frankfurtu.

Sem modernizovanog spoljašnjeg izgleda, gde se pre svega ističu prednji deo preslikan sa koncepta DS Inside i zanimljiv dizajnzadnjih svetala, novi C3 donosi i veće dimenzije, a posebno veliki korak je napravljen u prostranijoj i kvalitenijoj unutrašnjosti (sa mnogobrojnim pregradama za sitnice), sličnoj pomenutoj studiji DS Inside. Posebnu pažnju privlači i tzv. Zenith vetrobransko staklo koje se proteže i iznad glava putnika na prednjim sedištima.
citroen%20c3%204444.jpg

Kako je to već običaj, i novi C3 je duži u odnosu na istoimenog prethodnika, što u praksi znači 394 cm dužine (ranije 385 cm), širina je porasla na 171 cm (stari model 167 cm), dok je visina za 1 cm manja i sada iznosi 151 cm. Zapremina prtljažnika u osnovnoj konfiguraciji je 300 litara, dok je koeficijent otpora vazduhu Cx 0,30.
citroen%20c3%204.jpg

U paleti motora će se u početku nalaziti benzinci od 1,4 litra (sa 75KS i 95KS) i 1,6 litra od 120 konja, kao i 1.6 HDi dizelaši sa 75KS i 90KS, dok će kasnije gama biti proširena sa još nekoliko agregata.

Kako stvari sada stoje, novi C3 neće odmah zameniti još uvek aktuelni C3 (predstavljen još 2001.), već će stari model još neko vreme egzistirati na tržištu kao jeftinija alternativa. Prodaja novog C3 startuje krajem godine, ali cene još nisu saopštene.
 
odlican, citroen pomalo gura ka premium klasi, to sam primjetio i zadnje vrijeme na izradi materijala, npr. kvalitet unutrasnjosti izrade u novom C5 mi je dosta slican kvalitetu unutrasnjosti Audi-ja, cini mi se da je takav slucaj i sa ovom novom C3-icom:cool:
a o dizajnu i da ne pricam
 
Član
Ma Citroen standardno lud dizajn, stalno neke inovacije po tom pitanju zbog toga mi se i svidjaju.
C3 ocjena 5
 
Član
onaj prosli je s vana lijep al unutra su plastike ko kod logana
a ovaj izgleda i ljepse mnogo od prethodnika a vidim ni na unutrasnjosti se nije stedilo,
lijepo od njih
trebaju ovu malu zujalicu napravit sa kakvim jakim motorinom
 
Član
Iznutra i naprijed bash drama dobro izgleda . . . samo mi zadnji kraj nije bash najbolje rijesen :icon_rolleyes: a vts verzija bi trebala biti zanimljiva ;)
 
Simpa totalno...

Nisu mi jasni zasto ne isporucuju Tbenz umjesto ovih dotrajalih 1.4... A ova sajba, malo skinuli od Opela....
1027147663_2f2a73f40f.jpg
2040908.004.1M.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top