Novi Chevrolet Camaro ipak stiže u Evropu

Novi Chevrolet Camaro ipak stiže u Evropu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
chevrolet%20camaro%2033.jpg

Uprkos nekim ranijim kontradiktornim informacijama, novi Chevrolet Camaro će se ipak prodavati i na tržištu Starog kontinenta.

Kako je za nemački magazin Auto Motor und Sport izjavio Jurgen Keller, generalni menadžer Chevrolet Germany, uprkos finansijskim problemima, GM je odlučio da ovaj muscle car ponudi i evropskim kupcima, a da će Nemačka definitivno biti među zemljama u kojima će se Camaro prodavati.

Keller je još dodao da GM za sada još nije odredio datum početka prodaje Camara u Evropi. Nije poznata ni cena, mada nezavisni uvoznici Camaro u Nemačkoj prodaju za 39.900 evra (model Camaro 2LT V6) i 50.615 evra za verziju Camaro V8 SS. Poređenja radi, u Americi Camaro LS V6 košta 23.040 dolara (16.505 evra), a Camaro 2SS V8 35.425 dolara (25.380 evra).

Inače, prodaja novog Camara je prošlog meseca nadmašila prodaju Fordovog Mustanga, budući da se za Camaro odlučilo 9320, a za Mustang 7632 kupca (poređenja radi, u maju je prodato 5463 Camara).
 
Član
bilo bi i vrijeme da jedan muscle dođe malo bliže, a i kad uvoziš mislim da ti isto dođe skoro 100% na cijenu koja je tamo dok se sve prerade naprave homologacije, plate uvjerenja potvrde, carine, trošarine, porezi, psihijatra sebi.. dođe ti isto, a ovak još imaš i gdje servisirat, možda i neku garanciju, dijelove blizu..
 
Član
BUMBLEBEE iskreno uzeo bih ga odmah samo ako mi mogu staviti znak autobota na volan hahahahahahahahahahaha
 
Član
Nema tu zajebancije to je auto i pol.. možda na slikama izgleda mal al zapravo mu trebaju 2 prosječna europska parking mjesta vjerojatno, gledo sam test njega(v6) protiv genesisa V6, genesis nešto sitno bolji, i iskreno sam mislio da je camaro manji.. nije.. a i genesis je poprilično velik auto, zastrašujuće izgleda snimka kad se camaro vozi iza genesisa, ko da će ga pojest :) Taj V6 LT model bi i bio best buy, 304ks iz 3.6 V6, za amere.. respektabilno, neznam max speed al to je vjerojatno jedino što mu fali, većini muscle carsa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top