Novi Aston Martin V8 Vantage S

Novi Aston Martin V8 Vantage S

Član
1296038650_v8_vantage_s_1.jpg


Aston Martin je najavio novi model u familiji Vantage - V8 Vantage S, koji će da bude dostupan u kupe i roadster verziji.

Novi Vantage S je "pozajmio" neke dizajnerske ideje od V12 modela, a ono što je novo u poređenju sa "standardnim" modelom V8 Vantage, jeste da model S ima više snage, novu transmisiju i nešto unapređenu šasiju. Aston Martin V8 Vantage S pokreće 4,7 litarski motor od 430 KS i 490 Nm obrtnog momenta, što je 10 "konja" i 20 Nm više od standardnog modela V8 Vantage. Menjač je potpuno nov, sedmostepeni Sportshift II - prenosni odnosi su nešto kraći, i prema navodima iz Aston Martina, promena brzina je 20 posto brža u poređenju sa šestostepenim Sportshift I menjačem iz V8 Vantage modela.

1296038650_v8_vantage_s_2.jpg


V8 Vantage S ima i nešto izmenjen izgled - prednji branik sa spliterom i većim usisnicima vazduha je nov, zadnji branik je redizajniran, a nove su i 19 inčne "V" alu felne. Luksuz u enterijeru se podrazumeva.

1296038650_v8_vantage_s_3.jpg
 
Član
meni licno jedno od najljepsih auta ikad napravljenih...mislim na kompletnu flotu Aston Martin :cool:
 
Član
elvis_h je napisao(la):
meni licno jedno od najljepsih auta ikad napravljenih...mislim na kompletnu flotu Aston Martin :cool:

Takodjer, samo mi je onaj 007 ljepsi, taj auto kad sam vidio uzivo - maketu doduse, zijanio sam se kako je dobar :icon_eek:
 
Ja sam vidio i čuo u živo do sada V8 Vantage, DBS i DB9.
Tu se ne zna šta je bolje i ljepše :icon_eek:

Ipak, ja bi V8-icu... :icon_biggrin:
 
ma i ma i kod mene u gradu joj ne znam koji je model al brate grmi kad ga stisne :cool:

al samo ga u ljetnom periodu mozes cut i vidjeti :icon_biggrin:
 
Top