Nove tablice

Nove tablice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo konačna informacija

I dalje na bh. vozilima neće biti skraćenica gradova u kojima su registrirana. Prema riječima Amile Opardije iz ureda za odnose s javnošću Direkcije CIPS-a, nove oznake bit će u skladu sa europskim standardima.

''Jedina razlika bit će međunarodna oznaka BiH u donjem lijevom dijelu oznake'' kazala je Opardija za Večernji list.

Plavo polje u lijevom dijelu tablice s oznakom "BIH", tri broja, crtica, jedno slovo, crtica i tri broja - budući je izgled novih registarskih oznaka u BiH, dok će se boja slova i brojeva mijenjati ovisno od namjene registriranog vozila.

Naime, u crnoj boji bit će slova i brojke oznake za motorna i priključna vozila, u crvenoj boji oznake za vozila koja odstupanju od zakonom utvrđenih normativa veličine, osovinskog opterećenja i najveće dopuštene mase, u zelenoj će boji biti oznake za traktore, radne strojeve, motokultivatore, a plavoj za privremeno registrirana vozila.

Uvođenje novih oznaka, kako kaže Dario Bušić, šef Odsjeka za cestovni promet, Ministarstva komunikacija i prometa BiH, može se očekivati krajem ove ili početkom sljedeće godine, no isto neće značiti i dodatni trošak bh. vozačima.

''Oznaka će se uvoditi samo za vozila koja se prvi put registriraju i koje mijenjaju vlasništvo, dok ostali vozači isto ne trebaju učiniti prije nego što se ne popune svih šest rubrika u postojećoj prometnoj dozvoli'', pojasnio je Bušić.

Jedna od novina je i ta da će, umjesto prometne dozvole, biti uvedene "potvrde o registraciji", a u CIPS-u planiraju i uvođenje "potvrde o vlasništvu nad vozilom".

I kako sam ja još čuo TAXI vozila će imati drugačije tablice, o tom po tom još je nepotvrđeno
 
Početnik
e, a da li se kod nas moze dobiti personalizirana tablica... npr, hocu da mi pise nesto... ili hocu brojeve koje ja hocu i tako to...
 
Početnik
kad prije! hiihihih, skoro pa si me prepao brzinom odgovora... hihihi

hvala, steta... bas sam htjela da stavim nesto egzoticno hihihihi
 

JD.

Član
bilosto je napisao(la):
e, a da li se kod nas moze dobiti personalizirana tablica... npr, hocu da mi pise nesto... ili hocu brojeve koje ja hocu i tako to...

personalna tablica ne

a brojeve dobre mozes dobiti ako imas nekog pa da ti izabere neku dobru kombinaciju koja je na raspolaganju ;)


p.s. sto se tice teme, o ovome govore bar 2 god, zivi bili pa vidjeli. drugim rijecima nebitna vijest totalno
 
Član
JD. je napisao(la):
bilosto je napisao(la):
e, a da li se kod nas moze dobiti personalizirana tablica... npr, hocu da mi pise nesto... ili hocu brojeve koje ja hocu i tako to...

personalna tablica ne

a brojeve dobre mozes dobiti ako imas nekog pa da ti izabere neku dobru kombinaciju koja je na raspolaganju ;)


p.s. sto se tice teme, o ovome govore bar 2 god, zivi bili pa vidjeli. drugim rijecima nebitna vijest totalno

a i to zavisi baš koje imaju u određenoj PU ;)

a što se tiče nepotrebnosti vijesti, nisi baš upravu jer je sad izabrana firma koja ce raditi tablice tako da bi to trebalo krenuti u mjesec dva
 
Član
moze i da vam pise neshto... ako hocete.... samo mora biti kombinacija brojeva koja su identicna pri pisanju i u latinici i chirilici...
 
Član
bilosto je napisao(la):
kad prije! hiihihih, skoro pa si me prepao brzinom odgovora... hihihi

hvala, steta... bas sam htjela da stavim nesto egzoticno hihihihi

Ja sam vidio lika u sarajevu koji vozi novog megana cabrio, sa tablicama "nemam curu" ... :) Doduse samo jednom ... :D
 
Član
Bojan je napisao(la):
Evo konačna informacija

I dalje na bh. vozilima neće biti skraćenica gradova u kojima su registrirana. Prema riječima Amile Opardije iz ureda za odnose s javnošću Direkcije CIPS-a, nove oznake bit će u skladu sa europskim standardima.

''Jedina razlika bit će međunarodna oznaka BiH u donjem lijevom dijelu oznake'' kazala je Opardija za Večernji list.

koliko ja znam ovo nije tacno
ove tablice ne zadovoljavaju evropske standarde, pa ce se i nakon ovih 'novih' ponovo mijenjati
evo slike
bihtablicesd9.jpg


po evropskom standardu MORA biti oznaka grada
evo crnogorskih
attachmentym0qu2.jpg

252807.jpg

evo i objasnjenje
znaci ide oznaka drzave i grada
onda ide grb
broj tablice, a ova slova oznacavaju koliko je auto udaljeno od grada tj. u kojem je dijelu grada
npr. kod nas Sarajevo, Centar imat ce oznaku AB dok ce Ilidza imati UV itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top