nove svjecice - veca potrosnja?

nove svjecice - veca potrosnja?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peugeot 206, 1.4 8v

Imao sam Bosch Super PLUS svjecice u autu, i presao s njima oko 20.000km. Posto ne znam koliko su dugo bile kod prethodnog vlasnika, promjenio sam ih za nove - originalne (Citroen/Peugeot, made in mexico) svjecice. Do sada mi je potrosnja bila izmedju 6-6.5L, a sa novim 7.5-8. ???

Da li je moguce da su u servisu cackali nesto oko smjese goriva i vazduha?

Da li je moguce da zazor nije dobar? Koliko treba biti zazor za 1.4 8v motor (206) uopste?

Ima li iko ideju zasto nakon promjene svjecica na jednom trosi za 1-1.5L vise, isti uslovi voznje i sve.

2r6mkid.jpg
 
nije do vremena, vratio sam prijasnje bosch super plus (ali nove), i na prvih 100km potrosnja djeluje OK po starom opet, kad potrosim cijeoi rezervoar izracunat cu tacno.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
nije do vremena, vratio sam prijasnje bosch super plus (ali nove), i na prvih 100km potrosnja djeluje OK po starom opet, kad potrosim cijeoi rezervoar izracunat cu tacno.

nama se to desilo sa motoroom! stavili smo "bolju"svjećicu i odma potrošnja++ a vuče slabije:lol::lol:
 
Član
pa ako si vratio svjecicu iste mark ei manje trosi, logicno je da je do svijecice, odnosno da ima veci zazor i da kasnije baca iskru...ili vrati stupanj paljenja, ili usporedi jesu na obadvije svijecice isti zazor pera i elektrode ;)
 
Član
ili je zazor pogresan ili toplotna vrijednost same svjecice.
evo nasao sam ti koje svjece ti idu fabricki za taj motor:

NGK BKR6EZ
Bosch FR7DC

zazor je 0,9
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top