Nova Toyota Yaris

Nova Toyota Yaris

Član
1293097059_garallyimgcar02.jpg


Verujemo da vam automobil pod imenom Toyota Vitz ništa ne znači. Podatak da je to jedan od najprodavanijih Toyotinih modela na domaćem tržištu (prodato preko 1,4 miliona primeraka od 1999. godine kada je prva generacija Vitza predstavljena) takođe vas nije dodirnuo - nije ni čudo ako je tako, pošto mi taj automobil poznajemo pod imenom Toyota Yaris.

1293097059_garallyimgcar01.jpg


Toyota je objavila prve zvanične fotografije treće generacije Yarisa, sa kojih je jasno uočljivo da je dizajn novog Yarisa nešto "oštriji" nego što je to ranije bio slučaj. Dimenzije treće generacije jednog od najuspešnijih Toyotinih modela (prodato je preko 3,5 milona primeraka širom sveta) su malo povećane: auto je 10 cm duži od prethodnika, a međuosovinsko rastojanje je povećano za 5 cm, što je doprinelo da povećanju prostora u unutrašnjosti, pogotovo pozadi.

Što se motora tiče, u ponudi će za početak da budu tri benzinska agregata: 1,0 litarski od 68 KS, 1,3 litarski od 93 KS i najsnažniji 1,5 litarski sa 107KS. Kasnije bi kao opcija mogli da se pojave i dizel motori, kao i hibridna varijanta novog Yarisa.

1293097059_garallyimgcar04.jpg
 
Član
ovo bi trebao biti gradski auto koji nije puno skup, po mojoj procjeni, mada mi se iskreno ne svidja :)
 
Top