Nova Ibiza FR i Leon Cupra

Nova Ibiza FR i Leon Cupra

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
0.815559001239962214_001a_copy.jpg


0.816850001239962214_006a_copy.jpg


0.817846001239962214_003a_copy.jpg


Na nadolazećem sajmu automobila u Barceloni, koji se održava od 9. do 17. svibnja, svoj će svjetski debi doživjeti dva modela španjolskog branda s najizraženijim sportskim karakterom - nova Ibiza FR i novi León Cupra 2009. Nova FR verzija Ibize predstavlja nekoliko novosti u usporedbi s prethodnim modelom, koji u kombinaciji omogućuju intenzivnije iskustvo vožnje. Kao prvo, novi automobil branda opremljen je učinkovitim 150 KS 1,4 TSI motorom s dvostrukim punjenjem. Zahvaljujući tehnologiji najnovije generacije, ovaj motor nudi veću elastičnost, briljantnu performansu te niže vrijednosti potrošnje goriva i emisija i u potpunosti zadovoljava EU-5 normu ispušnih plinova. Snažan motor Ibize FR kombiniran je sa sedam stupanjskim DSG mjenjačem s polugama na kolu upravljača. Kao i na CUPRA verziji, mjenjač je razvijen sa softverom čije su sportske karakteristike naglašenije od karakteristika 1,6 Ibiza modela u ponudi. Nadalje, dodavanje XDS sustava nudi veći užitak udobnosti i sigurnosti. Ovaj elektronski sustav radi zajedno s ESP-om i funkcionira kao mehanizam sa samoblokiranjem. Poboljšava performansu automobila kada gubi trakciju pri kočenju kotača koji gubi prianjanje.

Dolaskom 2009 verzije Leóna, najsnažniji automobil ponude SEAT-a sada ima još impresivniji izgled zahvaljujući nekoliko elemenata predstavljenih u interijeru i eksterijeru. Najočitija je nova silueta, opremljena sofisticiranim, inovativnim, crnim ventilacijskim otvorima u obliku saća sprijeda ispod središnje rešetke. Prednji branik uključuje dva dodatna crna elementa, jedan na svakoj strani, s riječju CUPRA koja je odmah vidljiva s lijeve strane. Stražnji dio uključuje istaknuti crni element na dnu branika, poliranu čeličnu ovalnu ispušnu cijev i karakteristično ime modela na sredini stražnjeg poklopca. Jednako kao na prethodnoj verziji, novi León CUPRA 2009 opremljen je snažnim 240 KS 2,0 TSI motorom, koji omogućuje izvanrednu performansu i iznimne vrijednosti potrošnje goriva. Maksimalna brzina iznosi 247 km/h, a ubrzanje od 0 do 100 km/h traje samo 6,4 sekunde, dok iz mirovanja kilometar prijeđe za samo 26,4 sekundi. Istovremeno, prosječna kombinirana potrošnja goriva iznosi 8,3 litara za svakih 100 km.
 
Legend
Jesam li ja lud ili ste vi ludi, ali ovaj seat je isti kao sto je i prije bio.
Ibiza mi je solidna, ima fine felge i to je to.
 
Član
leon ko i svaki jebes ga,meni nis posebno,ibiza ima detalje neke drugacijee.....al slabi su mi nekako.pogotovo leon.stave komad plastike i odma je redizajn WTF?
 
Legend
nodiash je napisao(la):
Na ibizu sam i mislio...ja mislim da je ovo njena slika unutrasnjosti....

Pa druze Ibiza je crvena, a slika unutrasnjosti vidis da je zuta.
Uostalom na Ibizi nemas ovo leptir staklo.
 
Član
I piše na mjenjaču Cupra čini mi se,možda su stare slike Leona pa ih samo nakačili na text..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top