Nova alijansa Fiat - Chrysler

Nova alijansa Fiat - Chrysler

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
0246007.17.jpg


Fiat SpA, Chrysler LLC i Cerberus Capital Management LP, privatni investicijski fond i većinski vlasnik tvrtke Chrysler, potpisali su pismo namjere o uspostavljanju globalnog strateškog saveza.

Savez, koji će biti ključni element Chryslerovog Plana održivosti, osigurat će Chrysleru pristup konkurentnim voznim platformama koje će biti u smislu učinkovitosti potrošnje goriva, a pogonski dijelovi i komponente će se proizvoditi u proizvodnim pogonima Chryslera.

Fiat će osigurati i distribucijske mogućnosti na ključnim rastućim tržištima, kao i značajne mogućnosti uštede.

Osim toga, Fiat bi pružao usluge upravljanja potpomažući obavezno podnošenje Chryslerovog Plana održivosti Ministarstvu financija SAD-a u skladu s propisima.

Fiat je bio vrlo uspješan u provedbi vlastitog restrukturiranja tijekom nekoliko posljednjih godina.

Savez bi također dozvolio Grupi Fiat i Chrysleru međusobno iskorištavanje distribucijske mreže i potpuno optimiziranje njihovih proizvodnih lepeza i globalne dobavljačke baze.

To ukratko znači diobu proizvoda i platformi, uključujući segment gradskih i kompaktnih vozila kako bi se proširila Chryslerova trenutna lepeza proizvoda; diobu tehnologije, uključujući pogonske tehnologije u smislu učinkovitosti potrošnje goriva i ekološke prihvatljivosti; i pristup dodatnim tržištima, uključujući distribuciju za Chryslerova vozila na tržištima izvan Sjeverne Amerike, Fiat bi trebao dobiti 35 posto udjela u početnom kapitalu Chryslera.

Savez ne razmatra mogućnost Fiatovog ulaganja u Chrysler u gotovini ili obavezu na financiranje Chryslera u budućnosti.
 
Početnik
gaga je napisao(la):
fiat je ionako oslabio, a dogovara se sa propalim Chrysler-om

Ne bih se slozio s tom konstatacijom,

Ujedinjenje firmi ne mora znacit i samo propadanje,tacno da Chrysler trpi gubitke,ali to trpi cijela auto industrija...
 
Član
kolko sam ja cuo radi se o tome da se tim spajanjem postize dogovor da ce fiat imati pristup americkom trzistu na kom ga dugo nije bilo a zauzvrat crysler ce imati dostupnu tehnologiju fiata,uglavnom se odnosi na motore tipa JTD i T-Jet koji su stedljivi naspram cryslerovih a to njima upravo treba
 
Član
IGY je napisao(la):
dvije propalice :lol:

bilo kako bilo fiat je vlasnik 59% ferrari-ja, lancia i alfa romeo odavno pod okriljem fiata, 100% vlasnik zastave, 35% Chrysler-a a seat poluproizvod VW-a. VW gigant kupio bugati
 
Početnik
emirEX_sa je napisao(la):
IGY je napisao(la):
dvije propalice :lol:

bilo kako bilo fiat je vlasnik 59% ferrari-ja, lancia i alfa romeo odavno pod okriljem fiata, 100% vlasnik zastave, 35% Chrysler-a a seat poluproizvod VW-a. VW gigant kupio bugati

e svaka cast :cool:

seat abortus vw :lol::lol::lol:
 

IGY

Član
bulex je napisao(la):
joj shto se ovi italiano loversi... pale odma.... fiat krsh.... pomirite se...:D

jel ono ide ban na 24h ko kaze nesto protiv svaba :lol::lol::lol::lol:



znao sam emire da ces se upaliti odmah

ali meni bar na svakom dijelu na ovom poluproizvodu ima znak VW

tebi nigdje na fiatu ne pise ferari :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
IGY je napisao(la):
bulex je napisao(la):
joj shto se ovi italiano loversi... pale odma.... fiat krsh.... pomirite se...:D

jel ono ide ban na 24h ko kaze nesto protiv svaba :lol::lol::lol::lol:



znao sam emire da ces se upaliti odmah

ali meni bar na svakom dijelu na ovom poluproizvodu ima znak VW

tebi nigdje na fiatu ne pise ferari :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Oplakah od ove izjave :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Član
IGY je napisao(la):
bulex je napisao(la):
joj shto se ovi italiano loversi... pale odma.... fiat krsh.... pomirite se...:D

jel ono ide ban na 24h ko kaze nesto protiv svaba :lol::lol::lol::lol:



znao sam emire da ces se upaliti odmah

ali meni bar na svakom dijelu na ovom poluproizvodu ima znak VW

tebi nigdje na fiatu ne pise ferari :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

pa i ne treba da pise ferrari jer nije ferrari kupio fiat-a nego obratno
 
Početnik
kad bolje razmislim na sta bi licio forum da nema ovi vw-ovaca koji misle da voze auta,

a u stvari voze vw

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top