nosac??

nosac??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
golf 2 1,3,neki dan zamjenio set kvacila i danas mi se desi da kad krenem nesto u kvacilu lupi i trzne,al kad s malo jacim gasom krenem ne osjeti se toliko..i kad mjenjam brzine kad pustam kvacilo osjetim da trzne,da nije nosac mjenjaca ili??
 
Početnik
hmm.. moguce da je do toga.. ali ko ce ti znat ovako na coravo..
to bi bilo najbolje da odes mehanicaru pa da covjek provoza auto pa da
vidi sta se to cuje.. ovako je to tesko jedino ako se neko vec susretao s tako
necim onda bi mogao znati al ovako tesko..
 
Član
Ispravnost nosaca motora ces isprobati na sledeci nacin..

Zategni rucnu kocnicu, ubaci u prvu brzinu i polako odvajaj kvacilo kao da hoces krenuti a neko nek gleda pomjera li se motor kada ti to radis, onda ubacis u rikverc i ponovi to isto.. Ako se motor pomjera "malo" vise neki nosac nije OK..
 
edo_16v je napisao(la):
Ispravnost nosaca motora ces isprobati na sledeci nacin..

Zategni rucnu kocnicu, ubaci u prvu brzinu i polako odvajaj kvacilo kao da hoces krenuti a neko nek gleda pomjera li se motor kada ti to radis, onda ubacis u rikverc i ponovi to isto.. Ako se motor pomjera "malo" vise neki nosac nije OK..

Provjerio sam ja to iduci dan,samo nemam vremena da udjem ovdje i da pisem...idiot koji mi je mjenjao set kvacila nije stegao nosac motora;to mi se desilo po mraku,pa nisam mogao vidjeti,iduci dan sam otvorio haubu i na nosacu motora onaj saraf je ispao do pola,matice nije bilo,znaci da MAJSTOR nije zavrnuo maticu,sva sreca pa sam na vrijeme vidio to...
problem rijesen:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top