Nissan patrol 4.2

Nissan patrol 4.2

BHT Ovisnik
Evo mene opet među japance i medu terence :D Kako sam prodao pick-up morao sam uzeti drugog terenca, a to je bila namjera striktno patrol GR dugi 4.2 . Famozni TD42 motor koji se koristi po pustinjama,africi i sl, koji nitko jos nije ubio. Imao sam ponuda za novije za manje novaca ali su 2.8 TD sto nisam htio,nego iskljucivo 4.2, i nakon cijele pregledane BiH kupim jednog za kojeg mi je oko najvise zapalo,ali je bio i najskuplji. U pitanju je prvi vlasnik !!! Kupljen u Čapljini, presao samo oiriginalnih 140 000 sto je za ovo cudo ama bas nista, znaci auto terena nije vidio nikada ! Ima servisna knjiga i sve. Covjek ga iz gusta vozio, ispod ga mogu lizat kako je cist,znaci strasan. Ima Klimu koja hladi strasno dobro, webasto, el podizace, servo,abs, blokada diferncijala, 7 siceva, zastite od krađe i sl. Gume yokohama 31/10,5 R15, koje su placene 320KM komad sto je 1200+KM, za koje imam račun,nedavno kupljene. Njih cu ostaviti za zime,a kupiti neke ljetne za felge koje sam ostavio od proslog terenca. Uglavnom ima 4.2 motor sa 115KS i oko 300NM, auto kida i udoban za voziti samo tako, 80 vozi na 1500RPM, isto uz brdo niz brdo. Biti ce testiranja,ali cu ga paziti i maziti jer sam uvjeren da na ovim prostorima tesko da ima ijedan da je manje presao i bolje ocuvan, osim sto neki ćuniraju kao sto sam i sam pa dobar izgleda,al da je u tvornickom stanju kao ovaj tesko. Unutranjost, tepisi, plastike sve mnogo ocuvanije nego i bmw i volvo mi. Da ne duljim evo slika, ekspedicija ce biti. Planiram ga jos naprijed zatamniti, naprijed bulbar staviti i krovnu galeriju preko cijelog krova da se moze i sator na krov staviti kada podem u ekspedicije i sl. :)
W0R5Oz1.jpg

54ErlVw.jpg

KpuodXm.jpg

Dhr85Ef.jpg


L14u7EP.jpg

Ovo je bila samo mala proba tu u selu, naspram pick-up -a ovaje je zvijer, kolega je ovakvog samo sa extremnim gumama neki dan prodao iz Mostara u Slovniju i covjek ga transportovao za Afriku.
 
BHT Ovisnik
Hvala. Biti ce,sada sam pregazio rijeku gdje inace idem s proslim terencom. On je morao na sva 4 ici dok ovaj bez imalo muke zadnjom vucom pređe, ali cim novaca bude pravim mu usis pored A stupa, il ti ga Snorkel. Skupi su za kupiti,ali home made cak i mocnije izgleda pa ce biti tako,ali prvo krovna galerija i bulbar pa ostalo :D
 
Član
Boja mi se pogotovo svidja , svi su vecinom bijeli , grijeh voziti po terenu :D , bolji je od pola ovih sto se voze po cesti , nek sluzi i nemoj kvariti puno fabriku ;)
 
BHT Ovisnik
Ma nista dalje od fabrike,kao sto sam rekao,bulbar zbog zastite, nosaci zbog stvari i kampiranja i to je to,ostalo sitni dodatci koji su funkcionalni i znac enesto :)
Ovo je vec rijetkost naci da je tip top,a boja me najvise privukla,iz ovog razloga : :)
79eUKHk.jpg

prva ljubav iste boje :)
 
Član
neka je sa srecom, znajuci kako odrzavas auta ne sumnjam da ce mu faliti paznje!
sto se tice galeriaj imas lika na piku ne znam jesi gledo prodaje galeriju u Nevesinja je covjek gledo sam je uzivo extra izgleda na njegovom patrolu!
jos jednom nek je sa srecom!
 
BHT Ovisnik
Hvala, sluziti ce on jos dugo, jer neznam da mogu uzet boljeg od ovog ni da je mlađi. G klasa je cvrsta, ali nije terenac kao ovaj, land cruiseri stariji su dobri,al ovi noviji nista bolji od ovog, tako da ce on ostati dugo u nas, vec je postao tražena roba vani :)
A vidio sam onog, cijeni 800KM, sto je previse. Ja i stari cemo je napraviti za vise od duplo manje novca. Cak mozda od inoxa. Onih kutova ima kupiti i onda to samo treba povariti,aparat imamo, malo mjerenja i biti ce ista, nije ono mudro slovo,pravili smo i zahtjevnije stvari haha :D
To je u biti vjerojatno ova galerija, a i ja bas to mislim da napravimo :)
http://www.olx.ba/artikal/17529861/nissan-patrol-galerija/
 
Član
Taman sam danas dogovorio da pogledam. Aj' super, ovaj je i mocniji od onog. Nek' je sa srecom i da se nekad provozam preko "dzombi".
 
Član
A ipak si se dogovorio oko cijene :) Cestitam i da se navozas.. Na slikama izgleda bas ocuvano. Galerija ce mu upotpuniti izgled jer mu stvarno znaci.
 
BHT Ovisnik
Pa nisam se bas dogovorio oko cijene,ali auto vrijedi i vise od cijene,pa ga ipak uze :)
Kada budes u prolazu Ogi zovi pa cemo bacit jednu turu preko brda i onda zasjest,nesto zapalit,pojest i popit,izmedju ostalog i za to sluzi haha :D
Pa trudim se Davore,netko voli pit i drogirat se,ja u zadnje vrijeme ovo,lako se navuce,kao i na motor :D
 
Top