Nissan GT-R

Nissan GT-R

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kompanija Nissan nedavno je pokrenula internet stranicu posvećenu super sportskom modelu Nissan GT-R. Oficijalno predstavljanje modela GT-R zakazano je za predstojeći sajam automobila u Tokiju, prodaja u Japanu kreće već od decembra meseca tekuće godine, a u "ostatku sveta" početkom 2008. godine. Cena, 68.000 USD...
Osnovna cena Nissan GT-R modela kretaće se oko 68.000 USD, što je polovina od sume koju je potrebno izdvojiti za model Porsche 911 Turbo. 3,8-litarski twin-turbo motor produkuje snagu od 550 konjskih snaga. Enterijer će biti dostupan u crnoj i srebrnoj boji, a izbor boja ekterijera čini 6 boja: Dark Metal Blue, Super Black, Titanium Gray, Ultimate Metal Silver, Vibrant Red, and White Pearl. Specijalna, Black Edition serija biće dostupna sa pneumaticima Bridgestone Potenza, dok će standardne verzije biti opremljene gumama Dunlop Sports.
 
Član
Stroj! Nema sta! Auto br 1 sto se mene tice! Ja nemam rijeci! A mislim da je neko vec postavljao slike! Ali nema veze, vrijedi ovo gledati svaka cast! A voziti...
 
Član
Nadjoh zanimljiv tekstic o GT-Ru, Jeremy Clarkson - 473 bhp, 193 mph...

Posljednji put kada je Nissan uradio GT-R, bio je baziran na staroj dvovtarnoj verziji Skyline sedana. Kompanija nije mogla uraditi isto ovaj put, jer Skyline sedan izgleda grozno. Pa umjesto toga, mali tim, u hermeticki zatvorenoj tvornici, dao se na rucnu izradu masine koja ce uzeti zakone fizike i jednostavno ih slomiti na pola. Paznja usmjerena detaljima je izvanredna. Naprimjer, gume GT-Ra su punjene nitrogenom, jer se normalni zrak siri i sakuplja previse. I svaki mjenjac je specijalno uparen sa rucno izradjenim motorom. I tako se nastavlja.

Japanske auto kompanije rijetko kupuju opremu od okoline. Uvijek misle da mogu uraditi bolje sami. Na GT-Ru, naci cete Brembo kocnice. Naci cete sasiju razvijenu od Lotusa. Naci cete najbolje sto Evropa moze ponuditi spareno sa kompjuterski kontroliranim sistemom koji moze biti samo japanski. Na cesti, ovaj automobil od £53,000 – sa straga montiranim mjenjacem sa duplom spojkom i rucno izradjenim motorom – je jednostavno, kako da kazem ovo ... vrlo pomjesan. Buka koju pravi je normalna. Voznja je normalna. Upravljac je normalan. Mozete podesavati sva setovanja koliko god zelite i to nece napraviti razliku. I dalje djeluje kao veliki Sunny.

Cak nije ni lijep. Znam da svaka linija i svaka brazda sluze aerodinamici, ali to je kao poezija bez forme. Nasekiran kako je Nissan toliko izgubio smisao, vozio sam ga jace. I onda jos jace. I tada je odbijao otkriti svoje planove. Nalikovalo je voznji automobila koji je zaspao. Kao da nista mene, ludsko bice, nije moglo natjerati da se oznojim. Nije bilo indicije da vozim nesto sto moze obici krug Nurburgrinra brze od Koenigsegga ili McLaren Mercedesa. Da sam u automobilu koji moze stati jednako brzo kao mnogo laksi, keramicko-kocen Porsche 911 Turbo. Cak kad sam nasao planinski put i postao neobuzdan, GT-R je ostao potpuno stalozen. Povremeno, uhvatili biste slabo pistanje turbina ili mozda, lagani cvrkut polu-slick guma. Ali to je sve. Apsolutno bez drame. Bez osjecaja da sam u necemu nevjerovatnom. I kocnice, nakon pola dana “pumpanja” su i dalje bile hladne i jake.

Ipak, ovo je jedan izvanredan automobil, potpuno drugaciji od bilo cega vozenog prije. Mozete ocekivati da ce sa svim yaw senzorima i G ocitanjima na instrumentima pruzati osjecaj laptopa. Ili mozete ocekivati da ce se sa svim teskim inzinjeringom ponasati kao cestovni trkac. Ali nije nijedno od ovoga. Zasigurno nemate osjecaj da vozi 7.29 minuta krug Ringa. Iako sam vidio video na kojem radi upravo to. Rekao bih, da se Michael Schumacher nadje usred articke mecave, bjezeci od eksplodirajuecg vulkana, otkrio bi 10% mogucnosti vozila. Ali vi? Ja? Ovdje? Zaboravite. Nissan je uradio nesto cudno. Izradio je auto za vrijeme i prostor i vrstu koja jednostavno ne postoji.
 
Početnik
''Izradio je auto za vrijeme i prostor i vrstu koja jednostavno ne postoji''..mocno receno..licno moje misljenje je da je GT-R odlicno auto, ali sa licnog aspekta vozaca, jednostavno su ga pretrpali elektronikom..licno ne volim elektronska pomagala, jer svako to pomagalo sve vise i vise udaljava vozace od onog pravog, istinskog, sirovog osjecaja voznje..kada imate kontrolu proklizavanja, svejedno vam je hocete li uci u zavoj 120 ili 130, jer kompjuter vise misli od vas..da ne pricam o malom milionu drugih stvari koje GT-R ima..na kraju krajeva, i u F1 su poceli da izbacuju ta silna *ranja...najvise volim Japansku autoindustriju, cijenim ih do bola i postujem..i po mom misljenju, GT-R bi bio puno brutalnije auto kada bi imao bar malo manje tih elektronskih cuda koja mu oduzimaju onaj istinski, sirovi osjecaj voznje..
 
pih sad sam zbunjen,prvo sam se nacitao kako britanci (kao i ostali) hvale ovaj auto na sva usta,a pazi sad,jel ovo gore negativna kritika ili sta?

Nisam kompetentan da pricam o ovom auta kao i niko sa ovog foruma ( i mnogo dalje) ali mogu zakljuciti iz onoga sto sam vidio/cuo da se radi o jednom izvanrednom autu,7:29 na ringu,woooow.
ali to vrijeme cini ocito zahvaljuci elektronici koja ovdje izgleda sve nadgleda.Cuj schumacher bi otkrio samo 10% mogucnosti auta.Koliko sam razumio,radi se o jednom velikom dostignucu,jednom velikom autu,ali i jednom dosadnom autu,dosadnom u smislu da ne pruza nikakvu dramaticnost kao sto jeremy rece gore.
ali ko sam ja da pricam o GTR-u:D
 
Član
erole ono gore nije ni kritika ni pohvala to je jeremy!
A sta ste ocekivali GT-R ce uvjek biti jedno NESHVACENI kralj ulice
 
Početnik
Kolicina elektronike u GT-R-u je glavni i jedini krivac za njegovo mrtvilo tj. ne/dramaticnost..takav stav je za ocekivati kada sa 550 sirovih konja predjete na 550 ks ''uokvirenih i obuzdanih na sve moguce nacine''..njemu samo treba pogasiti sva ta pomagala, pa bi trebao da bude sirov..auto samo sto jos malo pa ne mota i daje gas umjesto vozaca..elektronika off - i picis..i kada u krivini zanese zadnji kraj, mislim da svakom dobrom vozacu to izmami osmijeh na lice..onima losijima je to vjerovatno i posljednja krivina u zivotu, tako da u njihovom slucaju od smijeska nema nista :D :D :D
 
Član
BLACK KNIGHT je napisao(la):
Kolicina elektronike u GT-R-u je glavni i jedini krivac za njegovo mrtvilo tj. ne/dramaticnost..takav stav je za ocekivati kada sa 550 sirovih konja predjete na 550 ks ''uokvirenih i obuzdanih na sve moguce nacine''..njemu samo treba pogasiti sva ta pomagala, pa bi trebao da bude sirov..auto samo sto jos malo pa ne mota i daje gas umjesto vozaca..elektronika off - i picis..i kada u krivini zanese zadnji kraj, mislim da svakom dobrom vozacu to izmami osmijeh na lice..onima losijima je to vjerovatno i posljednja krivina u zivotu, tako da u njihovom slucaju od smijeska nema nista :D :D :D

Osim ako prilikom udarca ne progutaju volan :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top