Nissan GT-R automatski otkljucava limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

Nissan GT-R automatski otkljucava limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
gtr_main_white_01.jpg


Novi Nissan GT-R je limitiran na samo 180km/h max brzine u zemlji izlazeceg sunca. U sjevernoj Americi i Evrpi se ocekuje da taj limit bude na 250km/h.

Ali nije sve tako crno za Japance. Pomocu pametno iskoristene vec postojece tehnologije Japanska verzija GT-Ra blokadu od 180km/h automatski iskljucuje kada vozilo udje na neku od domacih trkacih staza. Ugradjeni GPS system prepozna kada vozilo udje na stazu, i daje signal ECU da oukine limitator.



Dobra fora, ali nebi dugo trajala u BiH :D

Prevod:
dk*
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

I kod mene na mazdi ima isto limitiran na 250, al prema lukavcu ide i preko... izgleda prepozna neravni lukavacki asvalt :) :) :) :) :)
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

Cuo sam za ovo nedavno, kazu da novi GT-R ima i jako kodiran ECU, kojim samo par ljudi u svijetu zna upravljati. Kazu da ce se blokada brzine zbog toga jako tesko skidati, osim na stazi, za sta je programiran.
 
Legend
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

sta radi tehnologija...hehehe a huka....mazda "mazalica" leti preko asfalta,prava je ;)
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

dobar im je to fol...da nema zajebancije kad se udje na stazu...nego automatski odradi...
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

izvadis ECU fabricki i ugradis Stand Alone Computer za motor i poseres se na taj njihov ECU. onda kad si u HAli i seres auto treba da je ograniceno na 5 km/h
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

japanci ko fakn japanci...za svaku sitnicu moraju tehnologiju oni uplest...govna....jos ako onaj talijanski zahtjev az pravilom se uvazi u ostatku europe da se sva sportska vozila limitiraju an max. 130km/h, onda cemo svi vozati Lupo 3L hehe :D
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

Ja to smatram cistim preseravanjem. Ne napravis nesto od milion konja da bi ga potom ogranicio na 50 kmh. U japanu je druga prica, ali po evropi i sire mi je totalno bezveze. Isti ti je ***** ha se zabio u nesto sa 250 ili 300.
 
Član
RE: Nissan GT-R automatski otkljucava  limitator kada vozilo udje na trkacu stazu

m abezveze uopcenito postalo...pitanj je onda koaj korist dati pola milijuna za neku maisnu od 450-500 konja koja moze dosegnuti 100-ku za 3sec, kad na kraju mercedes 190 dizelas na kraju ima vecu max. brzinu od ferarrija hehe :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top